ایران صفر - ازبکستان صفر| مساوی مسالمت آمیز در آزادی/ ایران فقط سرگروه شد

ایران صفر - ازبکستان صفر| مساوی مسالمت آمیز در آزادی/ ایران فقط سرگروه شد

پایگاه خبری فوتبالی- بازی برگشت تیم‌های ملی ایران و ازبکستان بدون برنده به پایان رسید

 به گزارش فوتبالی، در چارچوب هفته پایانی مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ و در گروه E، تیم ملی ایران از ساعت 20:30 امروز در ورزشگاه آزادی میزبان ازبکستان بود.

نیمه اول این بازی تقریبا کم‌موقعیت و کسل‌کننده دنبال شد و بیشتر شاهد بازی درگیرانه در میانه‌های زمین بودیم، اما در نیمه دوم بازی قدری هیجان بیشتری به خود گرفت و شاگردان قلعه‌نویی حملات بیشتری روی دروازه حریف تدارک دیدند.

یکی از حساس‌ترین صحنه‌ها در نیمه دوم، در دقیقه 67 اتفاق افتاد که مهدی طارمی فرصت بسیار خوبی برای گلزنی داشت، ولی با بدشانسی ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد و در ادامه با ضربه سر جهانبخش راهی اوت شد.

به جز این صحنه، هر دو تیم ایران و ازبکستان چند موقعیت جدی دیگر برای گلزنی داشتند، اما زور هیچکدام بر دیگری نچربید و درنهایت دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند.

ایران و ازبکستان تا پیش از این رویارویی 13 امتیاز داشتند و با یکدیگر هم‌امتیاز بودند. با توجه به نتیجه هفته پایانی، هر دو تیم 14 امتیازی شدند ولی ایران به دلیل تفاضل گل بهتر در رده اول جدول قرار گرفت و به عنوان صدرنشین گروه E به کار خود پایان داد.

هفته ششم (پایانی) مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶

ایران - ازبکستان

سه‌شنبه ۲۲ خرداد ساعت ۲۰:۳۰

ورزشگاه آزادی تهران

تیم داوری: کیم جونگ هیوک، پارک کیونگیونگ، ژانگ جونگ پیل و چای سنگیوپ از کره‌جنوبی

ترکیب ایران

علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، صالح حردانی، میلاد محمدی، امید نورافکن (74- محمد قربانیسامان قدوس (88- سید ابوالفضل جلالیعلیرضا جهانبخش، مهدی ترابی (88- شهریار مغانلو)، مهدی طارمی و سردار آزمون

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

ترکیب ازبکستان

اوتکیر یوسوپوف، حسین‌الدین علیکولوف، رستم‌جون آشورماتوف، خوسانف، شیرزود نصرالله‌اف، فرخ سیفی‌اف (1+90- عبدالله عبدالله‌اف)، اوتابک شوکوروف (71- عزیزبک آمانوف)، عادل‌جان خاموربکوف، جلال‌الدین ماشاریپوف (71- دیور خولماتوف)، اوستون اورونوف (1+90- ارکینوف) و الدور شومورودوف(57- عباس‌بک فیض‌الله‌اف)

سرمربی: سرکو کاتانچ

کارت زرد

ایران: صالح حردانی (90)

ازبکستان: خوسانف (17)

لحظات حساس

دقیقه 12: توپ ارسالی از جناح راست زمین و ضربه سر کنعانی‌زادگان به شکل خطرناکی از بالای دروازه ازبکستان رد شد.

دقیقه 13: مهدی طارمی در محوطه جریمه ازبکستان سرنگون شد که داور کره‌ای اعتقادی به اعلام پنالتی نداشت.

دقیقه 18: ارسال سامان قدوس از روی ضربه آزاد و ضربه سر شجاع خلیل زاده با اختلاف زیادی از دروازه ازبکستان به بیرون رفت.

دقیقه 25: ریباند اوت بلند ایران به پشت محوطه جریمه را سامان قدوس با ضربه نه چندان مناسب به آسمان زد.

دقیقه 33: اوستون اورونوف با فرار عالی از سد میلاد محمدی و شجاع گذشت و وارد محوطه جریمه شد که ضربه او با کمترین اختلاف از کنار تیرک عمودی رد شد و با بدشانسی او به تور نچسبید.

دقیقه 35: صالح حردانی با حرکت فوق‌العاده از سمت راست زمین مو عبور از سد مدافع ازبکستان وارد محوطه جریمه شد که ارسال او به دهانه دروازه را علیکولوف قبل از سردار آزمون به کرنر زد تا ایران به گل اول نرسد.

دقیقه 36: شوت راه دور مهدی ترابی تبدیل به گل نشد و از بالای دروازه ازبکستان راهی اوت شد.

دقیقه 42: شوت زمینی پای چپ امید نورافکن از پشت محوطه جریمه با فاصله کم از کنار دروازه ازبکستان رد شد.

دقیقه 45: ضربه ایستگاهی نورافکن از فاصله 30 متری دقت لازم را نداشت و با اختلاف از کنار تیرک عمودی دروازه ازبکستان رد شد.

دقیقه 2+45: نزدیک بود دروازه ازبکستان روی پاس به عقب اشتباه حسین‌اف باز شود که با بدشانسی ایران توپ به کرنر رفت.

دقیقه 3+45: کرنر ارسالی از سمت راست زمین به محوطه جریمه ازبکستان خطرناک بود که ضربه سر شجاع و در ادامه شوت طارمی دفع شد تا داور سوت پایان نیمه اول را بزند.

دقیقه 46: شوت پرقدرت شوکوروف در دستان بیرانوند جای گرفت.

دقیقه 50: شوت روی پای شومورودوف از پشت محوطه جریمه دقت لازم را نداشت و به اوت رفت.

دقیقه 56: جهانبخش با حرکت تکنیکی چشم نواز تا پشت محوطه جریمه ازبکستان آمد و با پاس به عقب توپ را به نورافکن رساند که شلیک دیدنی این بازیکن با اختلاف کم از کنار تیرک عمودی به بیرون رفت.

دقیقه 57: پاس در عرض طارمی را سامان قدوس استفاده نکرد و شوت نه چندان خوب او راه اوت را در پیش گرفت.

دقیقه 59: ضربه فنی امید نورافکن پس از دفع مدافع ازبکستان با ضربه سر راهی به چارچوب پیدا نکرد و تبدیل به کرنر شد.

دقیقه 63: جهانبخش در سمت راست زمین سردار آزمون را راه انداخت که ارسال این بازیکن و ضربه سر کاپیتان تیم ملی با بدشانسی تبدیل به گل نشد و به بیرون رفت.

دقیقه 66: پاس رو به جلوی ترابی و شوت زمینی و فنی جهانبخش با اختلاف یک متری از دروازه ازبکستان راهی اوت شد.

دقیقه 67: پاس بلند از خط دفاعی را سردار آزمون با ضربه سر به ترابی رساند که پاس در عرض و شوت فنی عالی طارمی به تیرک عمودی اصابت کرد و در ریباند هم برخورد توپ با جهانبخش به بیرون رفت.

دقیقه 76: شوت ناگهانی علیکولوف از پشت محوطه جریمه را بیرانوند دفع کرد و در ادامه هم ضربه بی‌دقت اورونوف با اختلاف زیاد از دروازه ایران رد شد.

دقیقه 78: حمله خطرناک ازبکستان نزدیک بود تبدیل به گل شود که پاس در عرض اورونوف و ضربه فنی نصرالله‌اف با اختلاف کم از روی دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 80: حرکت عجیب بیرانوند نزدیک بود کار دست تیم ملی بدهد که مهاجم ازبک از توپ به دست آمده در سمت راست زمین استفاده نکرد و توپ او به جناح مخالف رفت و در نهایت هم ارسال از سمت چپ و ضربه سر سیفی‌اف به گلر تیم ملی رسید.

دقیقه 88: شوت پای چپ جهانبخش به تور کنار دروازه ازبکستان اصابت کرد.

دقیقه 1+90: ضربه سر و دفع جلالی روی ضربه ایستگاهی فیض‌الله‌اف نگذاشت دروازه بیرانوند باز شود و توپ را به کرنر زد.

دقیقه 3+90: سماجت شهریار مغانلو کاری کرد تا دروازه‌بان ازبکستان دچار اشتباه شود و شوت او پس از برخورد به مهاجم ایران صحنه خطرناکی شکل بدهد که البته این توپ تبدیل به گل نشد.

7474