نقش بی‌نظیر ژاوی و اینیستا در فتح جام جهانی 2010؛ بهترین بازیکنان اسپانیا در هر بازی!

نقش بی‌نظیر ژاوی و اینیستا در فتح جام جهانی 2010؛ بهترین بازیکنان اسپانیا در هر بازی!

پایگاه خبری فوتبالی - در حال حاضر 12 سال از جام جهانی 2010 که در آفریقای جنوبی برگزار شد می گذرد و در آستانه شروع جام جهانی 2022 قطر قرار داریم اما خاطره هایی که نسل طلایی اسپانیا در جام جهانی 2010 به خصوص دو هافبک درخشان آن ها یعنی ژاوی و اینیستا ساختند هرگز فراموش نمی شود.

به گزارش فوتبالی، تیم ملی اسپانیا در جام جهانی 2010 با سبک ویژه ای که داشت، یعنی مالکیت بالای توپ و پاسکاری های پر تعداد توانست قهرمان جام جهانی شود و برای اولین بار این جام را بالای سر ببرد. علاوه بر درخشش ویژه ایکر کاسیاس درون دروازه که در فینال تک به تک آرین روبن را با پا مهار کرد، عملکرد ژاوی و اینیستا در آن تورنمنت بسیار چشمگیر بود.

اسپانیا در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف پرتغال رفت و بازی را با نتیجه 1 بر 0 برد. در آن بازی ژاوی هرناندز بهترین بازیکن زمین شد. لاروخا در مرحله بعد به مصاف پاراگوئه رفت و باز هم با نتیجه یک بر صفر این تیم را شکست داد که در آن بازی اینیستا بهترین بازیکن زمین شد. در نیمه نهایی اسپانیا و آلمان به مصاف هم رفتند که در پیروزی یک بر صفر اسپانیا ژاوی بهترین بازیکن زمین شد.

در فینال هم که اسپانیا با تک گل اینیستا توانست هلند را شکست دهد و قهرمان جهان شود و در آن بازی هم بهترین بازیکن زمین شد.

1470