نمایش شگفت‌انگیز اورونوف؛ چطور نکونام او را نخواست؟

نمایش شگفت‌انگیز اورونوف؛ چطور نکونام او را نخواست؟

پایگاه خبری فوتبالی- وینگر ازبکستانی پرسپولیس در نخستین بازی خود با پیراهن این تیم، نمایش خوبی ارائه داد.

به گزارش فوتبالی، لابد ماجرای استقلالی‌نشدن اورونوف را می‌دانید. در حالی که این بازیکن در لیست نکونام برای نقل و انتقالات زمستانی قرار داشت، پرسپولیس در واپسین دقایق بازیکن ازبکستانی را هایجک کرد تا این موضوع سوژه انتقاد هواداران استقلال از جواد نکونام شود.

مهدی هژبری، معاون باشگاه استقلال بعدها به این موضوع اشاره کرد که علی خطیر با اورونوف تمام کرده بوده و این بازیکن در یک قدمی پیوستن به استقلال قرار داشته است. اما از قول نکونام به مدیرعامل استقلال می‌گویند که این بازیکن، نیمکت‌نشین ماشاریپوف خواهد شد و لذا این انتقال در آخرین مراحل لغو می‌شود و البته نکونام در ازای گرفتن اورونوف، دو بازیکن دیگر هم می خواسته که بعدها گفته شد فرشید باقری و فرشید اسماعیلی بوده اند.

به هر حال، تمام این قضایا دست به دست هم داد تا دیشب اوستون اورونوف را با پیراهن قرمز در زمین ببینیم. وینگر ازبکستانی که در دقیقه 66 به جای سعید صادقی وارد زمین شد، از همان دقایق ابتدایی حضورش موتور پرسپولیس را روشن کرد و با سرعت و دوندگی بالای خود، مورد تحسین هواداران قرار گرفت.

هرچند اورونوف نتوانست گلی مقابل ذوب‌آهن به ثمر برساند، اما هر بار که صاحب توپ می‌شد، موقعیت‌های خطرناکی ایجاد می‌کرد و در همان 30 دقیقه حضورش حسابی دفاع ذوب‌آهن را آزار داد.

نمایش خوب اورونوف در این دیدار، باعث شده هواداران استقلال بیشتر از قبل حسرت موقعیت از دست رفته را بخورند و طبیعتا از نکونام بپرسند که چرا اورونوفی که خودش می خواسته را بعدا نخواسته است. 

این روزها ماشاریپوف هم با پیراهن آبی خوش درخشیده و هواداران استقلال می‌دانند اگر اورونوف هم در تیمشان حضور داشت، استقلال، کار ساده‌تری برای حفظ صدرنشینی داشت.

به هرحال، همه چیز دست به دست هم داد تا این دو بازیکن هموطن، در دو تیم رقیب قرار بگیرند و تقابل اورونوف و ماشاریپوف در دربی 103 (که قرار است 23 اسفندماه برگزار شود) نکته جالبی است که هواداران دو تیم بی‌صبرانه منتظرند ببینند کفه ترازو به سمت کدام بازیکن خواهد بود.

7474