سلمانی: اهل حاشیه، باندبازی و باج دادن نیستم/ تهمت‌ها را از طریق حقوقی پیگیری می‌کنم

سلمانی: اهل حاشیه، باندبازی و باج دادن نیستم/ تهمت‌ها را از طریق حقوقی پیگیری می‌کنم

پایگاه خبری فوتبالی- بازیکن تیم استقلال گفت: هیچ‌گاه دنبال حواشی نبودم و در هیچ باند و گروه و لابی‌گری حضور نداشته و ندارم و روی فوتبالم تمرکز می‌‌کنم.

به گزارش فوتبالی و به نقل از خبرگزاری تسنیم، استقلال با هدایت ریکاردو ساپینتو فصل را به شکل بدی تمام کرد. ناکامی در لیگ برتر و فینال جام حذفی باعث شد آبی‌پوشان، شاهد قهرمانی پرسپولیس در هر دو جام باشند. بعد از این اتفاقات، هواداران استقلال بابت کیفیت فنی بازی فینال جام حذفی ناراحت و گلایه‌های خود را اعلام کردند. در این میان  مواردی علیه جعفر سلمانی یکی از بازیکنان کم سر و صدای استقلال منتشر شد تا سکوت این بازیکن شکسته شود. جعفر سلمانی در این باره با خبرنگار تسنیم گفت‌وگو کرد که در زیر می‌خوانید.

شکست در دربی و ناکامی در قدم آخر موجب ناراحتی هواداران استقلال شد...

شکست در این بازی خیلی برای ما تلخ بود و متأسفانه شرایط باب دلخواه ما پیش نرفت. از هواداران عذرخواهی می‌کنیم، شرمنده آنها شدیم و حرفی جز این باقی نمی‌ماند.

یکسری موارد هم علیه تو در فضای مجازی مطرح شد.

متأسفانه این روزها بعضی در فضای مجازی که فرهنگ استفاده از آن را به خوبی نمی‌دانند به خود اجازه  طرح هر مطلبی بدون سند و مدرک متقن و معتبر را می‌دهند. برای تخریب افراد و تشویش افکار عمومیِ فضای هواداری، فقط برای گرفتن چندر غاز، یا دیده شدن و سوار شدن بر موج احساسات پاک هواداران عاشق استقلال از طریق یکی از صفحات مجازی بدون مجوز که  اصول  حرفه‌ای و اخلاقی را نادیده می‌گیرد، اقدام به نشر اکاذیب و اخلال در افکار عمومی هواداران باشگاه بزرگ استقلال می‌کنند.

 این کار باعث می‌شود فضای ملتهب این روزهای باشگاه بزرگ استقلال، ملتهب‌تر شود. آنها می‌خواهند خانواده بزرگ استقلال را بیش از پیش وارد حواشی کنند و در واقع آتش حواشی را شعله‌ورتر کنند تا به هدف‌شان برسند. می‌خواهند شانس خود برای کوبیدن به طبل تفرقه و ناامیدی میان هواداران بزرگ تیم مردمی استقلال را تست کنند.

پس مطلبی که منتشر شده را رد می‌کنی، دلیلت برای رد ادعای مطرح شده، چیست؟

بله قطعاً صحت ندارد. یکی از صفحات مجازی، این مطلب کذب و عاری از حقیقت را در مورد بنده منتشر کرده که نه تنها بویی ازحقیقت در آن یافت نمی‌شود، بلکه پیگرد قانونی هم دارد. این صفحه مجازی معلوم الحال از مواردی می‌گوید که کاملاً دور از حقیقت است.  اگر نگاهی به کارنامه‌ام انداخته شود، در فصلی که تیم با فرهاد مجیدی به قهرمانی رسید، در ترکیب اصلی قرار داشتم و  با آمدن ساپینتو نیز همچنان فقط روی کارم در استقلال متمرکز بودم و هیچ وقت  به دنبال حواشی نبودم. مطلقاً نیز در هیچ باند و گروه و لابی‌گری حضور نداشته و ندارم و فقط می‌خواهم در فوتبالم  پیشرفت بیشتری کنم و به جای بهتری برسم. در این دو سال بدون ورود به بازی بعضی صفحات مجازی، کاملاً در خدمت  تیم محبوبم استقلال بودم.

اما ادعا کرده‌اند در تمرین استقلال شاهد بودند که با دخالت عوامل غیرفنی تیم به ترکیب بازگشتی. خودت بگو پیش از بازی استقلال و نساجی چه اتفاقی رخ داد؟

در عجبم از اینکه شخصی ادعا می‌کند، در تمرین استقلال بوده و سریعاً متوجه عدم حضورم در ترکیب تیم شده است.  نام این شخص که این همه برای خودش قدرت و نفوذ در باشگاه بزرگ استقلال دارد، چیست؟  همه می‌دانند که من نه اهل معامله هستم و نه اهل باج دادن و نه در چنین بازی‌هایی ورود می‌کنم اما از فردی که نمی شناسم می‌پرسم چرا بعضی اهالی رسانه می‌گویند این صفحه وابسته به یکسری ایجنت است و تلاش می‌کند برای تقویت بازیکنان تحت قرارداد خود در میان طرفداران و فشار به مربیان جهت به کرسی نشاندن حرف خود حرکت کند. من در این زمینه تخصصی ندارم و سنجیدن نیت آنها را به متخصصان سپردم اما ماه پشت ابر نمی‌ماند و حقیقت مشخص می‌شود.

با توجه به روحیه‌ای هم که داری اگر اتفاقی هم رخ دهد و نتیجه ماجرا روشن شود اطلاع رسانی می‌کنی؟

از دوران زندگی در روستایم در شادگان یاد گرفتم که فقط روی کارم متمرکز باشم. نه اهل مصاحبه های رنگی‌ام و نه علاقه‌ای به این کار دارم، کسانی که مرا از نزدیک می‌شناسند، به خوبی می‌دانند که به پیشنهاد یکی از اسطوره‌های استقلال، آقای فرهاد مجیدی از پورتیموننزه پرتغال به استقلال آمدم و تمام توان و انرژی و هدفم خدمت به تیم محبوب استقلال هستم. تاکنون همه سعی و تلاشم این بوده و هیچ کم و کاستی نیز در این مسیر، نگذاشتم؛ البته قبول دارم بعضی روزها فوتبال روی خوب خودش را به ما نشان نمی‌دهد. این بار ماجرا فرق دارد، و آنها با انتشار مطلب دروغ، قصد دارند با آبروی افراد بازی کنند.

البته پای ریکاردو ساپینتو و  آجورلو هم به میان کشیده شده است. برای پیگیری این ماجرا  چه کاری انجام می‌دهی؟

از نظر فنی سلیقه هر کسی متفاوت است، ممکن است یکسری با سبک بازی فلان فرد موافق نباشند. کسی به این مطالب ایرادی نمی‌گیرد و بازیکن یا مربی طبیعتاً این موضوع را بررسی می‌کند اگر درست باشد برای پیشرفت کاری‌اش، تلاش می‌کند اشکالاتش را رفع کند اما بعضی مطالب جهت‌دار منتشر می‌شود و با آبروی افراد بازی‌ می‌کنند.  قطعاً هر کسی ادعا کرده باید مستنداتش را ارائه کند. از طریق وکیلم پیگیری قانونی انجام می‌دهم. خواهشم از هواداران فوتبال این است که برای چنین مطالب مشکوک و شبه انگیزی که بر خلاف قوانین رایج کشور،  پُر از تهمت و افترا است، سند مطالبه کنند. این افراد به زودی باید بابت اثبات اکاذیب و تهمت‌های بی‌اساس و غیر مستند و خلاف واقع در دادگاه‌، سند ومدرک معتبر و محکمه پسند، ارائه کنند. 

2636