دلیل ناراحتی بیرانوند از تشویق پرسپولیسی‌های سپاهان

دلیل ناراحتی بیرانوند از تشویق پرسپولیسی‌های سپاهان

پایگاه خبری فوتبالی- دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس در یک برنامه تلویزیونی درخواست جالبی از هواداران تیمش داشت.

به گزارش فوتبالی، علیرضا بیرانوند که شب گذشته مهمان یکی از ویژه برنامه‌های نوروزی تلویزیون بود در بخشی از صحبت‌هایش هواداران پرسپولیس را خطاب قرار داد و معتقد بود باید آنها بیشتر حامی بازیکنان و تیم خود باشند.

آنچه مشخص است دلیل مطرح شدن این صحبتها از سوی علی بیرو، بازی پرسپولیس مقابل سپاهان بوده که هواداران پرسپولیس سه بازیکن سابق این تیم، رامین رضاییان، شهریار مغانلو و فرشاد احمدزاده را به شدت مورد تشویق قرار دادند.

این موضوع از دید دروازه‌بان ملی‌پوش قرمزها موجب شد تا سه بازیکن سپاهان روحیه‌ای دوچندان گرفته و بازیکنان جانشین آنها در پرسپولیس به نوعی دچار تضعیف روحیه شوند.

بیرانوند همچنین با ذکر یک مثال تلاش کرد تا هواداران را نسبت به این موضوع قانع کند: چند سال پیش من در نفت تهران بودم و برای بازی با پرسپولیس به آزادی رفتیم. آن موقع سوشا مکانی دروازه بان پرسپولیس بود که واقعا هم گلر خوبی است. پرسپولیس در آن بازی فقط یک تساوی می‌خواست تا قهرمان شود. اما وقتی وارد استادیوم شدیم صد هزار نفر یک صدا من را تشویق کردند چون اخباری بود که من می خواهم سال بعد به پرسپولیس بروم. این تشویق من در آن بازی روحیه مکانی را خراب کرد و باعث باخت پرسپولیس شد.

از دید بیرو، اتفاقات آن بازی، قهرمانی را از پرسپولیس گرفت: ببینید اگر این کار را نمی‌کردند و پرسپولیس نمی‌باخت آن سال یک قهرمانی شیرین برای این تیم اتفاق می افتاد. حالا هم همین است. من واقعا دوست ندارم هواداران بازیکنان تیم رقیب را تشویق کنند. آن ها شاید بعضی‌هایشان هنوز دوستان ما هستند اما بحث من چیز دیگری است. شما باید بازیکنانی که تحت قرارداد تیم‌تان هستند را تشویق کنید چون آن ها هستند که به درد پرسپولیس می‌خورند.

7655