اختصاصی فوتبالی/ رونمایی از آخرین نامه باشگاه استقلال به استراماچونی و پاستورلو: تو را می خواستیم اما نگذاشتند

اختصاصی فوتبالی/ رونمایی از آخرین نامه باشگاه استقلال به استراماچونی و پاستورلو: تو را می خواستیم اما نگذاشتند

خبرگزاری فوتبالی - باشگاه استقلال بامداد پنجشنبه در بیانیه ای رسمی اعلام کرد که امکان حضور آندره آ استراماچونی مربی ایتالیایی روی نیمکت آبی پوشان در فصل آینده وجود ندارد.

به گزارش فوتبالی، روز سه شنبه استراماچونی از طریق اینستاگرام به هواداران استقلال اعلام کرده بود که امکان بازگشتش به استقلال وجود ندارد و حالا خبرگزاری فوتبالی به صورت اختصاصی از آخرین نامه احمد سعادتمند مدیر باشگاه استقلال به آندره آ استراماچونی و وکیلش فدریکو پاستورلو در تاریخ چهارشنبه 25 شهریور مطابق با 15 سپتامبر رونمایی می کند. نامه ای که فوتبالی به آن دست پبدا کرده تقریبا بسیاری از مسایل را روشن می کند.

 اصل این نامه در اختیار خبرگزاری فوتبالی محفوظ است و به جهت عدم انتشار اسناد محرمانه یک باشگاه (البته این نامه مهر محرمانه ندارد) فوتبالی آن را منتشر نمی کند.

در این نامه که امضای سعادتمند پای آن دیده می شود به مربی ایتالیایی و وکیلش اعلام شده است که مخالفت سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال باعث شده تا استراماچونی نتواند فصل آینده روی نیمکت آبی پوشان بنشیند. از سویی دیگر نکته جالب در مورد بدهی های باشگاه هم مربوط به درخواست تخفیف 400 هزار یورویی استقلال از استراماچونی و پاستورلو است. گفته می شد که غرامتی که استراماچونی از استقلال خواسته 1.680.000 یورو است اما بر اساس این نامه به نظر می رسد که مربی ایتیالیایی طلبش از باشگاه را 900 هزار یورو اعلام کرده است. در نامه نوشته شده حسابداری باشگاه مبلغ طلب استراماچونی را با موارد دیگر مثل جریمه و دیرکرد و سود مبلغ، 500 هزار یورو می داند. اگر فرض را بر این بگیریم که استراماچونی از غرامتش 900 هزار یورو خواسته این یعنی اینکه او 780 هزار یورو تخفیف داده است اما همچنان استقلالی ها به دنبال تخفیف بیشتر و رساندن مبلغ پرداختی به پانصد هزار یورو بوده اند. در هر حال آنچه مشخص است سعادتمند به نوعی در ماجرای غرامت با استراماچونی و پاستورلو سعی در توافق داشته اما هنوز توافق نکرده، طوری نشان داده که هم توافق کرده و هم تخفیف گرفته و هم استراماچونی را بازگردانده است.

 متن نامه مدیرعامل استقلال به استراماچونی و وکیلش بدین شرح است:

"آندره آ و فدریکوی عزیز

امیدوارم که در زمانی که این نامه را دریافت می کنید، سلامت باشید

در ابتدا، از شما به خاطر صبری که در طول دو روز مذاکرات طولانی برای حل مسالمت آمیز دعوایی که در فیفا مطرح کرده اید و ماجرای آینده مربیگری استقلال، تشکر می کنم.

همان طور که می دانید، در مورد مبلغ قرارداد قبلی با هم صحبت کردیم و در مورد برخی مسائل به توافقات اولیه رسیدیم. همان طور که می دانید، این کار به مجوز ویژه سازمان لیگ فوتبال ایران و فدراسیون فوتبال ایران نیاز داشت. در این موضوع، ما نامه ای به سازمان لیگ فوتبال ایران در روز ششم سپتامبر (16 شهریور) نوشتیم و خواستار مجوز برای حضور آندره آ آستراماچونی به عنوان سرمربی استقلال در فصل آینده شدیم.

متاسفانه ما از جانب سازمان لیگ فوتبال ایران در روز 9 سپتامبر (19 شهریور) با پاسخ منفی مواجه شدیم. ما بیشترین تلاش خود را انجام دادیم اما نتوانستیم آنها را متقاعد کنیم.

جدا از آن بر اساس ادعای شما در مورد بدهی های باشگاه به آندره آ برای فصل گذشته، با در نظر گرفتن جریمه و سود مبلغ، حسابداری باشگاه ما اعلام کرده است که حداکثر 500 هزار یورو قابل پرداخت به آندره آ برای فصل 20-2019 ( فصل گذشته) خواهد بود و نه 900 هزار یورو و بدین ترتیب باشگاه حاضر نیست که برای فصل 20-2019 مبلغ 900 هزار یورو بپردازد.

برای این که مذاکرات شفاف و با حسن نیت پیش برود، متاسفانه باید اعلام کنیم که امکان انجام تشریفات اداری وجود ندارد. امیدواریم که در آینده بتوانیم همکاری دوجانبه ای داشته باشیم.

با آرزوی بهترین ها

احمد سعادتمند

مدیر عامل باشگاه استقلال"

4125

1156 نظر