سوژه روز؛ چالش‌های روان‌شناس جدید استقلال

سوژه روز؛ چالش‌های روان‌شناس جدید استقلال

خبرگزاری فوتبالی- صبح امروز با حکم احمد سعادتمند مدیرعامل باشگاه استقلال دکتر جواد خلعتبری به سمت مشاور باشگاه استقلال در امور سلامت روان و روانشناسی ورزش منصوب شد.

به گزارش فوتبالی، اینکه انتصاب خلعتبری دراین سمت چقدر به سود استقلال خواهد بود را کسی هنوز نمی داند ولی همه این را می دانند که سعادتمند مرتب دارد برای افراد مختلف حکم صادر می کند!

احتمالا هدف سعادتمند از ایجاد این پست در باشگاه استقلال بیشتر برای بهبود شرایط روحی بازیکنان است زیرا در چند سال گذشته در رختکن و تمرین آبی ها چند مرتبه بین بازیکنان تنش ایجاد شده و آخرین نمونه آن جدال لفظی محمد دانشگر با چند بازیکن استقلال بود که در نهایت توسط فرهاد مجیدی سرمربی استقلال، فعلا از تیم کنار گذاشته شده است. 

به نظر می رسد خلعتبری علاوه بر سامان دادن به موردی که یادآور شدیم وظیفه دیگری را بردوش دارد که مهم ترین مورد اورژانسی آن رساندن برخی از بازیکنان به شرایط روحی ایده آل است.

 مثلا مهدی قایدی، مهاجم ریز نقش استقلال که عملکرد او در هفته های گذشته مورد انتقاد برخی از پیشکسوتان و هواداران  آبی قرار گرفته است.

البته برخی اعتقاد دارند انتقادها از عملکرد قایدی در دوران پسا کرونا و شروع مجدد بازی ها، موجب عدم تمرکز این بازیکن در ضربات آخر شده است و همانطور که در خاطر دارید قایدی در آخرین بازی استقلال با مقابل پارس جنوبی جم چند موقعیت عالی گلزنی را از دست داد.

 حالا گمان می رود اولین ماموریت خلعتبری در استقلال بازگرداندن قایدی به شرایط روحی مناسب باشد هرچند برخی معتقدند قایدی در این مدت در کارهای تیمی به استقلال کمک کرده است و نباید برای سنجش عملکرد قایدی در ترکیب استقلال، فقط فاکتور گلزنی را لحاظ کرد.

به طور مثال بهتاش فریبا پیشکسوت استقلال در مورد قایدی گفت: وقتی یک تیم نمی برد، بیشترین فشار به بازیکنانی می آید که در چشم هستند و تاثیر گذار. قایدی هم در هفته های اخیر تحت تاثیر این مسئله قرار گرفت و فشار زیادی روی او بود. اما من با اطمینان می گویم که قایدی در بازی با سپاهان گل می زند. او همان طور که در بازی رفت برای استقلال گل زد در بازی برگشت هم گل خواهد زد که امیدوارم این گلزنی با برد استقلال همراه شود.

در کل باید این را هم در نظر داشت که بازیکنان فوتبال ایران، معمولا روانشناسان را جدی نمی گیرند و حالا باید دید روانشناس باشگاه استقلال، در این چالش چه خواهد کرد. 
9697

59 نظر