سانتونی: دلیخت در بارسلونا نمی توانست پیشرفت کند

سانتونی: دلیخت در بارسلونا نمی توانست پیشرفت کند

خبرگزاری فوتبالی - میشل سانتونی کمک مربی تیم دن هاگ در پایین جدول لیگ هلند و آنالیزور ویدیویی سابق باشگاه آژاکس در مورد تصمیم ماتیس دلیخت مدافع میانی هلندی در مورد پیوستن به یوونتوس و پاسخ منفی به بارسلونا صحبت کرد.

به گزارش فوتبالی، دلیخت از بارسلونا پیشنهاد داشت و می توانست به هموطنش دی یونگ لمحق شود اما ترجیح داد که به یوونتوس برود. در حقیقت بارسلونا از نظر مالی نیز توان برآورده کردن خواسته های مالی مدافع 20 ساله هلندی و وکیلش مینو رایولا را نداشت چرا که دلیخت دستمزدی مشابه بازیکنان باتجربه تیم نظیر جوردی آلبا و جرارد پیکه را می خواست. سانتونی اظهار داشت :" همچنان در هلند، بارسلونا را بهترین گزینه می دانند اما باید بگویم که یوونتوس بهترین انتخاب دلیخت برای آینده اش بود. در بارسلونا باز هم باید به جای دفاع تیمی به سراغ دفاع انفرادی می رفت و نمی توانست پیشرفت کند. باعث می شد که خط دفاع بارسلونا بهتر شود اما خودش پیشرفت نمی کرد. حالا اما سبک دفاعی کاملا متفاوت را یاد می گیرد و به مدافع کامل تری تبیدل می شود."

یوونتوس برای خرید دلیخت از آژآکس 85.5 میلیون یورو هزینه کرد که این بازیکن به دومین مدافع گرانقیمت تاریخ فوتبال پس از هری مگوایر تبدیل شد.

160 نظر