افاضلی: ادامه مسابقات در این شرایط به درد نمی‌خورد

افاضلی: ادامه مسابقات در این شرایط به درد نمی‌خورد

پایگاه خبری فوتبالی- هومن افاضلی، سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم اعتقاد دارد در شرایطی که پزشکان می‌گویند کرونا به سیستم‌های ایمنی و عصبی انسان صدمه می‌زند، ادامه لیگ برتر فوتبال درست نیست.

به گزارش فوتبالی، هومن افاضلی درباره تمرینات تیم فوتبال پارس جنوبی جم اظهار داشت: تمرینات سایبری را در ساعتی مشخص برای بازیکنان طراحی کردیم که بچه‌ها یکدیگر را می‌بینند. آنها هنگام تمرین تحت نظارت هستند و این موضوع، بخشی از خسارات بی‌تمرینی را جبران می‌کند.

وی ادامه داد: وقتی بازی در زمین چمن بازی انجام می‌شود، باید در همین زمین آماده شوید. نحوه آماده‌سازی ما، 10 تا 20 درصد بی‌تمرینی را جبران می‌کند و باعث می‌شود با روال مناسبی به مسابقات برگردیم. البته این شیوه کمکی به مسائل تاکتیکی نمی‌کند.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم درباره وقفه ایجاد شده در لیگ برتر فوتبال خاطرنشان کرد: یک ماه و نیم بازی برگزار نمی‌شود و انگار با پایان رقابت‌ها، در وقفه بین دو فصل هستیم.

افاضلی با بیان اینکه برای شروع دوباره بازی‌ها به چهار تا شش هفته نیاز است که این زمان داده نمی‌شود، گفت: هر گونه برنامه‌ریزی کنیم، در مدت سه هفته‌ای مد نظر مسئولان برای شروع لیگ، تیم به شرایط ایده‌آل نمی‌رسد. چون می‌تواند باعث مصدومیت بازیکنان شود.

وی درباره خطر آغاز مسابقات تصریح کرد: فوتبال برای مردم یک تفریح و برای عده‌ای یک شغل است. این رشته، ورزشی تماسی است و نمی‌توانید با فاصله‌گذاری بازی کنید. پزشکان تیم‌های حرفه‌ای ایتالیا گفته‌اند بیماری کرونا عوارض مشخصی ندارد و به سیستم‌های ایمنی و عصبی حمله می‌کند. بازیکنان ممکن است دچار آسیب عصبی، کلیوی و قلبی شده باشند و باید مانند پیش‌فصل معاینه شوند.

سرمربی پارس جنوبی در پایان بیان کرد: با این شرایط، ادامه مسابقات به درد نمی‌خورد و به اهداف مورد نظر نمی‌رسیم. ما باید فصل آینده را هم نجات و فرصت دهیم مسابقات سال آینده، سر وقت برگزار شود.

7413

33 نظر