کی‌روش به کاهش دستمزدش در تیم ملی کلمبیا رضایت می‌دهد؟

کی‌روش به کاهش دستمزدش در تیم ملی کلمبیا رضایت می‌دهد؟

پایگاه خبری فوتبالی- یک نشریه کلمبیایی در گزارشی به بررسی شرایط بحرانی موجود و تأثیر آن بر دستمزد سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کلمبیا پرادخته است.

به گزارش فوتبالی، روزنامه کلمبیایی «El Nuevo Siglo» چاپ بوگوتا در گزارشی به بررسی وضعیت موجود در نتیجه شیوع ویروس کرونا در سطح جهان که باعث به تعلیق در آمدن لیگ‌ها و تورتمنت‌های مختلف در سطح جهان و البته به تعویق افتادن بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی 2022 شده، پرداخته و بر تأثیر اقتصادی که این بحران به فوتبال جهان وارد کرده، اشاره کرده است.

در بخشی از این گزارش آمده است: بارسلونا که از جمله باشگاه‌هایی است که بیشترین لطمه اقتصادی را از شیوع ویروس کرونا خورده، با بازیکنانش برای کاهش دستمزدهای‌شان به توافق رسیده است. باشگاه‌هایی همچون بایرن مونیخ، منچسترسیتی و یوونتوس هم در بین باشگاه‌هایی هستند که با بازیکنان خود برای کاهش دستمزدها در این شرایط بحرانی یا به توافق دست یافته‌اند یا در حال کار بر روی این موضوع هستند.

در ادامه این گزارش می‌خوانیم: در رده ملی هم این موضوع لحاظ شده است، به طوری که فدراسیون فوتبال اکوادور که در ماه ژانویه اقدام به استخدام جوردی کرایف کرد، از او خواسته قراردادش با این فدراسیون را به طور موقت به حالت تعلیق دربیاورد، اگرچه این سرمربی هلندی تصمیم گرفت به جای این کار، دستمزد خود و دستیارانش به طور قابل‌توجهی کاهش یابد.

در ادامه این گزارش آمده است: در کلمبیا هم کارلوس کی‌روش پرتغالی، سرمربی تیم ملی این کشور به پرتغال بازگشته و در قرنطینه خانگی به سر می‌برد چون ماندنش در کلمبیا به دلیل به تعلیق در آمدن تمامی فعالیت‌های ورزشی، فایده‌ای نداشت. پرسش اما اینجاست که آیا فدراسیون فوتبال کلمبیا به کی‌روش پیشنهاد کاهش دستمزد در این شرایط را خواهد داد؟ و پرسش دیگر اینکه آیا خود کی‌روش اصلاً چنین پیشنهادی را به فدراسون فوتبال کلمبیا خواهد داد؟

در بخش پایانی این گزارش نوشته شده است: اگرچه فدراسیون فوتبال کلمبیا از وضعیت مالی خوبی برخوردار است، اما باید احتمال چنین توافقی را با کی‌روش در نظر گرفت، این در حالی است که باشگاه‌های ثروتمند هم با بازیکنان خود برای کاهش دستمزدشان به توافق رسیده‌اند.

همچنین نسخه اسپانیایی سایت «گل» خبر داد، کارلوس کی‌روش که بند نظارت و همکاری با تیم‌های پایه کلمبیا را هم در کارنامه‌اش دارد، در روزهای قرنطینه دست از کار نکشید و از طریق فضای مجازی با آرتوو ریس سرمربی تیم زیر 20 سال کلمبیا، هکتور کاردنس سرمربی تیم زیر 17 سال کلمبیا، خورخه سرنا سرمربی تیم زیر 15 سال کلمبیا، مدیر تیم‌های ملی کلمبیا و مدیر ورزشی فدراسیون فوتبال کلمبیا ارتباط گرفته و در خصوص چگونگی تمرین بازیکنان در این شرایط بحث و تبادل نظر کرده است.

7413

73 نظر