اشتباهات خط دفاع پرسپولیس روی گل‌های آلومینیوم؛ وقتی از رفیعی رفع اتهام شد

اشتباهات خط دفاع پرسپولیس روی گل‌های آلومینیوم؛ وقتی از رفیعی رفع اتهام شد

پایگاه خبری فوتبالی- پرسپولیس که بهترین خط دفاع را در بین تیم‌های لیگ برتری دارد مقابل آلومینیوم روی اشتباهات مدافعانش 4 گل دریافت کرد.

به گزارش فوتبالی، پرسپولیس امشب در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی باز هم در اراک مقابل تیم آلومینیوم غافلگیر شد و بعد از تساوی 4 بر 4 در وقت‌های عادی و اضاف، در ضربات پنالتی با نتیجه 6 بر 5 شکست خورد و حذف شد.

این اتفاق در حالی رخ داد که پرسپولیس تا دقیقه 85 با دو گل از میزبان پیش بود. اما بعد از این دقیقه دو گل دریافت کرد و بازی به وقت‌های اضافه رفت. در وقت‌های اضافه هم پرسپولیس تا دقیقه 108 دو گل دیگر به آلومینیوم زده بود اما در کمال تعجب دو گل دیگر هم خورد و بازی به ضربات پنالتی رفت. اتفاقی که در نهایت باعث حذف پرسپولیس شد.

وقتی یک تیم 4 گل می‌خورد شاید این طور به نظر برسد که مشکل از دروازه‌بان این تیم بوده است. اما بررسی صحنه گل‌های آلومینیوم نشان می‌دهد امیررضا رفیعی روی گل‌ها چندان مقصر نبوده است و اگر برای مدافعان و دروازه‌بان پرسپولیس سهمی در این گل‌ها قائل شویم سهم رفیعی کمتر از همه بوده است.  

گل اول آلومینیوم

یک ارسال کوتاه از سمت راست. نعمتی نتوانست ارسال را بلاک کند و سریع به داخل محوطه جریمه دوید. گولسیانی پا انداخت اما نتوانست به توپ ضربه بزند. کنعانی‌زادگان توپ را به شکل ناقص دفع کرد. توپ بالا رفت اما گولسیانی نتوانست وارد دوئل هوایی بشود و شروین بزرگ با سر توپ را در بهترین موقعیت جلوی پای مهدی لیموچی انداخت. او هم با یک ضربه دیدنی و غیر قابل مهار گل اول را زد.

گل اول آلومینیوم به پرسپولیس توسط لیموچی<br>

گل دوم آلومینیوم

باز هم ارسال از سمت چپ. رضا جبیره که تازه به زمین آمده بود در نبرد هوایی با محمد حسین کنعانی زادگان موفق عمل کرد و با سر یک پاس روبه عقب به شروین بزرگ بود. شروین توپ را پشت به دروازه گرفت. مسعود ریگی به او نزدیک شد اما احتمالا از ترس ارتکاب خطا و پنالتی دادن، فشار لازم را روی شروین وارد نکرد. مهاجم تازه وارد هم با یک چرخش خوب و یک ضربه خوب‌تر گل دوم را زد. امیررضا رفیعی در این صحنه دید کافی نداشت. 

گل دوم آلومینیوم به پرسپولیس توسط شروین بزرگ

گل سوم آلومینیوم

گل سوم هم از روی ضربه آزادی که از سمت چپ زده شد وارد دروازه پرسپولیس شد. محمد لطفی یکی دیگر از بازیکنان تعویضی آلومینوم توپ را سانتر کرد و شروین بزرگ در میان انفعال مدافعان پرسپولیس با ضربه سر گل زد. البته گفته می‌شود شروین در هنگام زدن ضربه سر، روی فرشاد فرجی مرتکب خطا شده است. اما می‌شد این توپ قبل از این به بزرگ برسد توسط مدافعان پرسپولیس دور شود.

گل سوم آلومینیوم به پرسپولیس توسط شروین بزرگ

گل چهارم آلومینیوم

این گل، اولین گل آلومینیوم با هجوم روی سمت راست دفاعی پرسپولیس بود. رضا جبیره بین مدافعان پرسپولیس یک پاس عمقی داد و آفساید را شکست. لیموچی که یکی از ستاره‌های آلومینیوم در این بازی بود به محض رسیدن به توپ آن را زمینی به پشت محوطه شش قدم پرسپولیس فرستاد. تک کنعانی زادگان نتوانست این پاس را دفع کند. روی اشتباه مدافعان پرسپولیس در جاگیری، میثم نقی زاده در میان 3 بازیکن پرسپولیس راحت به توپ ضربه زد و گل چهارم را به نام خودش ثبت کرد.

گل چهارم آلومینیوم به پرسپولیس توسط نقی زاده

1359