حسینی: از بازگشت امتیازات پرسپولیس و سپاهان خوشحال هستیم

حسینی: از بازگشت امتیازات پرسپولیس و سپاهان خوشحال هستیم

پایگاه خبری فوتبالی- کاپیتان استقلال ضمن انتقاد از مشکلات مالی حاکم بر این باشگاه در فصل جاری و فصل گذشته گفت: هرچقدر از مشکلات حرف بزنیم، کسی حال ما را نمی‌پرسد.

به گزارش فوتبالی، سید حسین حسینی پس از پیروزی 2 بر یک استقلال مقابل پیکان گفت: بازی خوبی ارائه کردیم و نیم‌فصل اول را با پیروزی به پایان رساندیم. حمایت هواداران امسال انرژی زیادی به ما داده است و از آنها تشکر می‌کنم. امیدوارم این حمایت‌ها تا پایان فصل ادامه داشته باشد.

وی در مورد پرداخت نشدن قراردادهای سال گذشته به بازیکنان استقلال عنوان کرد: صحبت درباره مسائل مالی تکراری شده است. خودم برای کاهش قرارداد با بازیکنان صحبت کردم و از آنها خواستم که قراردادشان کم شود. بازیکنان هم حاضر به کسر قرارداد شدند و از آنها تشکر می‌کنم، اما شرمنده بچه‌ها هستم. دیدیم که تیم‌های دیگر تخلف کردند و امتیازات به‌راحتی بازگشت.

دروازه‌بان استقلال گفت: از بازگشت امتیازات خیلی خوشحال هستیم، اما چیزی که ما را ناراحت کرد، این بود که به قوانین احترام گذاشتیم و سایر تیم‌ها نیز قوانین را رعایت نکردند. آنها بازیکنان زیادی داشتند و 13 هفته با این نفرات بازی کردند. اگر قانون را رعایت نمی‌کردیم، بازیکنان بیشتری داشتیم و در بازی‌هایی که شکست خوردیم، می‌توانستیم پیروز شویم. ما کمبود بازیکن داشتیم و امروز سومین مسابقه‌ای بود که صالح حردانی از دفاع راست به دفاع میانی آمد.

حسینی با بیان اینکه استقلال از فصل گذشته مشکلات زیادی دارد، گفت: 45 درصد از قرارداد خودمان را از فصل قبل طلب داریم. به نیم‌فصل لیگ رسیدیم، اما فقط 20 درصد پول گرفته‌ایم. آیا مشکلات مالی فقط برای استقلال است؟ خطیر (مدیرعامل استقلال) هم تلاش می‌کند، اما باشگاه به تلاش بیشتری نیاز دارد. مدیریت باشگاه سال گذشته خیلی خیلی ضعیف عمل کرد؛ در حدی که یک سال اسپانسر رایگان روی پیراهن خودمان زدیم! او چگونه مصاحبه می‌کند و پُست می‌گذارد؟

وی با بیان اینکه هواداران از مشکلات بازیکنان ندارند، تصریح کرد: آیا کسی می‌داند قبل از دیدار با صنعت نفت چه مشکلاتی داشتم؟ رفتاری که با بازیکنان استقلال می‌شود، درست نیست. تا چه زمانی برای پول خودمان دعوا کنیم؟ در زمین تمرین ما نمی‌توان تمرین کرد. مشکلات وجود دارد و برطرف نمی‌شود. در هفته‌های اول مشکلاتی داشتیم و فقط با مدیریت نکونام نتیجه گرفتیم. امیدوارم بازیکنان مد نظر او به استقلال بیایند و اطمینان دارم با نکونام موفق می‌شویم.

کاپیتان استقلال در مورد اینکه پیش از شروع فصل در فهرست مازاد آبی‌ها قرار داشت و سپس در نیم‌فصل اول لیگ برتر درخشید، اظهار داشت: خیلی‌ها به من کم‌لطفی کردند و مرا آزار دادند که آنها را هیچ‌وقت نمی‌بخشم. ابتدای فصل گفتم که با عملکردم به این مسائل پاسخ می‌دهم که خدا را شکر، همه عملکرد مرا دیدند.

حسینی درباره مخالفت دیوان عدالت اداری با اهدای حواله خودرو به بازیکنان تیم ملی فوتبال اظهار داشت: شما در جام جهانی قطر در فضای تیم ملی نبودید. جوّ بسیار بدی بر تیم ملی حاکم بود و یکی دو روز قبل از دیدار با انگلیس، اتفاقی افتاد که باعث شد روی بازی تمرکز نداشته باشیم. قبل از جام جهانی مشکلاتی برای تیم ملی به وجود آوردند و تیم را از مردم دور کردند. آنجا احساس تنهایی می‌کردیم و دیدن خوشحالی مردم پس از شکست مقابل انگلیس حس بسیار بدی داشت.

وی با بیان اینکه قول اهدای حواله خودرو برای صعود ملی‌پوشان به جام جهانی داده شد، گفت: بچه‌ها در این باره صحبت کرده‌اند و امیدوارم تا جام ملت‌های آسیا، مردم و رسانه‌ها را با ما بد نکنند. مسابقات سختی داریم و همه باید از تیم ملی حمایت کنند تا نتایج خوبی بگیریم.

کاپیتان استقلال با اشاره به اظهار نظر سایر ورزشکاران علیه ملی‌پوشان فوتبال گفت: ما طرفدار سایر رشته‌ها مانند والیبال و کشتی هستم، اما آیا فدراسیون‌های دیگر به اندازه فدراسیون فوتبال که چند میلیون دلار برای ایران آورد، درآمد دارد؟ همه باید کنار هم باشیم. می‌دانم همین صحبت‌ها در شهر خودم (شیراز) تکرار شد و ورزشکاران دیگری که مدال طلا آورده‌اند، امتیازات دیگری گرفته‌اند که درست نیست در این باره حرف بزنیم. فوتبال با بقیه رشته‌های ورزشی متفاوت است.

حسینی در پاسخ به این سؤال که آیا مشکلات استقلال روی نتایج شاگردان نکونام موثر است یا خیر، یادآور شد: یکی از دلایل عدم موفقیت ما در فصل گذشته، بحث بین مدیریت باشگاه و اعضای تیم بود. ما هرچقدر از مشکلات بگوییم، کسی حال ما را نمی‌پرسد. دوست ندارم در نیم‌فصل برای استقلال حاشیه ایجاد شود. همه بازیکنان تلاش کردند و دم همه آنها گرم. با خطیر صحبت کردیم و دوست نداریم روبه‌روی هم قرار بگیریم.

2636