تساوی تلخ برای قلعه‌نویی/ امیر به رکورد اسکوچیچ نرسید!

تساوی تلخ برای قلعه‌نویی/ امیر به رکورد اسکوچیچ نرسید!

پایگاه خبری فوتبالی- امیر قلعه نویی نتوانست به رکورد دراگان اسکوچیچ برسد.

به گزارش فوتبالی، ایران در دومین دیدار رسمی تحت هدایت امیر قلعه نویی در تاشکند متوقف شد تا با ازبکستان هم امتیاز شود. این تساوی برای قلعه نویی طعم تلخی داشت، چرا که او تا پیش از این بازی 9 برد کسب کرده بود و تا آستانه رسیدن به رکورد 10 برد پیاپی دراگان اسکوچیچ پیش رفت، اما ازبک ها این فرصت را از قلعه نویی گرفتند تا برای او فقط افسوس باقی بماند.

اسکوچیچ کروات با پیروزی مقابل ازبکستان، بوسنی، سوریه (2 بار)، کامبوج، هنگ کنگ، بحرین، عراق (2 بار) و امارات به رکورد 10 برد پیاپی رسید تا نامش در فوتبال ایران ماندگار شود اما قلعه نویی که امشب فرصت رسیدن به اسکوچیچ را از دست داد، 9 برد پیاپی خود را مقابل تیم های کنیا، افغانستان، قرقیزستان، ازبکستان، بلغارستان، آنگولا، اردن، قطر و هنگ کنگ کسب کرده است. اگر بخواهیم رکوردهای سرمربیان تیم های ملی در تمامی بازی ها را حساب کنیم، اسکوچیچ 10 برد متوالی دارد و قلعه نویی 9 برد. اگر بازی های رسمی مد نظر باشد اسکوچیچ 7 برد دارد و قلعه نویی تنها 1 برد - مقابل هنگ کنگ- را در کارنامه دارد، ضمن اینکه با توجه به بازی ها، اسکوچیچ در شرایط سخت تری موفق به ثبت این رکورد شده است. 

به هر حال قلعه نویی در کسب دهمین پیروزی متوالی ناکام ماند تا با 9 برد در کنار محمد مایلی کهن بماند. امیر قلعه نویی اگر باز هم بخواهد به رکورد اسکوچیچ هجوم ببرد، با توجه به بازی های پیش رو کار دشواری دارد.

2636