اتفاقی که اولین بار برای مدافع استقلال افتاد

اتفاقی که اولین بار برای مدافع استقلال افتاد

پایگاه خبری فوتبالی - در جریان دیدار حساس هفته اول تیم‌های استقلال و سپاهان، اتفاقی برای یکی از مدافعان استقلال افتاد که برای او بی سابقه بود.

به گزارش فوتبالی و به نقل از مهر، شاگردان ساپینتو فصل جدید را با شکست خانگی مقابل سپاهان آغاز کردند تا اولین شوک خیلی زود به فصل جدید فوتبال ایران وارد شود. این بازی در حالی که به شکلی متعادل پیش می‌رفت و حتی آبی پوشان برتری نسبی بر میهمان خود داشتند، با حرکت انفرادی و انفجاری محمد علی نژاد وینگر سرعتی و تکنیکی سپاهان و ضربه تمام کننده یاسین سلمانی، دروازه آبی پوشان در دقیقه ۵۲ باز شد تا آنها نخستین گل این فصل را دریافت کرده باشند.
رافائل سیلوا مدافع میانی و برزیلی آبی‌ها که تا این دقیقه بازی بدون نقصی انجام داده بود، روی این صحنه مقابل علی نژاد جا ماند تا وینگر طلایی پوشان بتواند اولین پاس گل فصل خود را برای سلمانی مهیا کند.

۵ دقیقه بعد از این گل بود که سپاهانی‌ها روی یک ضد حمله سریع که با پاس طلایی مسعود ریگی شکل گرفت و اشتباه تیمی همه مدافعان استقلال و اشتباه فردی و شاخص روزبه چشمی همراه بود، توسط رامین رضاییان به گل دوم رسیدند تا ساپینتو با انجام ۳ تعویض همزمان دست به تغییر سیستم زده و با همه قوا به دروازه سپاهان یورش ببرد؛ که البته این تدبیر در نهایت برای استقلال چاره ساز نشد و بازی با همان نتیجه ۲ بر صفر به سود سپاهان به پایان رسید.

یکی از تعویض‌های ۳ گانه و همزمان استقلال در دقیقه ۶۲، حضور پیمان بابایی به جای رافائل سیلوا بود تا مدافع برزیلی آبی پوشان برای اولین بار بعد از پیوستنش به این تیم تعویض شده و دقایقی از بازی را از روی نیمکت مشاهده کند؛ که این اتفاقی بی سابقه برای او به حساب می‌آمد.

سیلوا که در نیم فصل دوم فصل گذشته به عنوان بازیکن آزاد به استقلال پیوست، تنها دقایقی که از دست داده بود به دیدار مقابل پیکان باز می‌گشت که به دلیل دریافت کارت قرمز از بازی اخراج شد. این مدافع برزیلی برای اولین بار در زمان حضورش در استقلال با تعویض میدان را ترک کرد تا ساپینتو با این تعویض پیام مشخص خود را به همه بازیکنان استقلال هم ارسال کرده باشد که در این تیم هر بازیکنی با هر سابقه و هر اسم و رسمی، می‌تواند در شرایطی گزینه تعویض باشد.

1470