شریفات: پنالتی استقلال درست نبود/ حضور تماشاگر چه تأثیری بر بازی دارد؟!

شریفات: پنالتی استقلال درست نبود/ حضور تماشاگر چه تأثیری بر بازی دارد؟!

پایگاه خبری فوتبالی- هافبک تیم فوتبال آلومینیوم اراک اعتقاد دارد خطای هَند او خارج از محوطه جریمه تیمش رخ داد و نباید پنالتی به سود استقلال اعلام می‌شد.

به گزارش فوتبالی و به نقل از تسنیم، اسماعیل شریفات درباره تساوی یک - یک آلومینیوم اراک مقابل استقلال گفت: همه درباره نمایش خوب ما صحبت می‌کنند و از این تساوی ناراحتیم. در آمار بازی از جمله مالکیت توپ و میدان، برتر از استقلال بودیم و یک توپ بیهوده به دستم خورد که منجر به پنالتی شد. باید پیروز می‌شدیم و زحمت زیادی در این مسابقه کشیدیم.

وی در مورد خطایی که در دقیقه 67 روی او اعلام نشد، بیان کرد: من سرعت بالایی دارم و مدافعان استقلال به من نمی‌رسیدند. عارف آقاسی از من عقب‌تر بود و با او برخورد کردم. نمی‌دانم داور بازی، این برخورد را روی چه حسابی خطا نگرفت و به من کارت زرد نشان داد. در صحنه پنالتی هم توپ به سمت دروازه استقلال می‌رفت و به نوک انگشتانم برخورد کرد. پاهای من خارج از محوطه جریمه بود و به نظرم پنالتی نبود.

هافبک تیم فوتبال آلومینیوم اراک درباره انتقاد مدیرعامل این باشگاه از مدیریت نامطلوب بازی توسط داور مسابقه اظهار داشت: الان هفت تیم برای سهمیه آسیایی می‌جنگند و داوران باید همه تیم‌ها را به یک چشم نگاه کنند. آنها نباید از نام حریفان بترسند و داوران باید بدانند سوت‌های آنها سرنوشت یک باشگاه و شهر را تعیین می‌کند. مقابل گل‌گهر یک پنالتی روی من اعلام نشد و اگر این اتفاق رخ می‌داد، اکنون شرایط بهتری در جدول داشتیم.

شریفات در پاسخ به این پرسش که آیا از عملکرد خودش مقابل استقلال رضایت دارد یا خیر، تصریح کرد: پس از پنالتی استقلال می‌خواستم کار مثبتی انجام بدهم و بازی را به تساوی بکشانم. از عملکرد خودم راضی بودم، اما متأسفانه نتوانستم گلی بزنم یا پاس گل بدهم. حریفان برای من تفاوتی ندارند و دوست دارم آمار خودم را بهبود ببخشم. شخصیت فوتبالی، انگیزه و تمرکز ما همیشه باید بالا باشد و البته حاشیه‌ها را کنار بگذاریم تا نتایجی در شأن فوتبال اراک بگیریم.

وی در واکنش به اینکه رسول خطیبی گفته بود بازیکنانش به اعتراض نکردن او به داوران اعتراض کرده‌اند، خاطرنشان کرد: داوران عمداً مرتکب اشتباه نمی‌شوند، اما باید تمرکز خود را بالا ببرند. من سال‌های گذشته بیشتر از همه بازیکنان اعتراض می‌کردم،‌ اما امسال دیگر اعتراضی نمی‌کنم، چرا که باشگاه آلومینیوم چنین رویکردی دارد.

هافبک آلومینیوم راجع به انتقاد سرمربی و سرپرست استقلال به حضور تماشاگر در ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک عنوان کرد: بسیاری از تیم‌ها هر نتیجه‌ای را به گردن داور یا مسائل غیر فنی می‌اندازند. اصلاً اگر بازی با تماشاگر برگزار شود، چه تأثیری روی تیم دارد؟ زمانی که تیم نتیجه نمی‌گیرد، بگویید بد بازی کردیم. ما مقابل هوادار حرفی برای گفتن نداشتیم و شانس آوردیم که نباختیم،‌ اما این اتفاق را گردن مسائل دیگر نمی‌اندازیم. در آبادان به خودمان باختیم و این به داوری ارتباط نداشت. برخی مربیان زمانی که نتیجه نمی‌گیرند، از داوری و حضور تماشاگران صحبت می‌کنند که کار درستی نیست.

۴۱۵۴

246 نظر