استقلال یک - هوادار صفر/ سه امتیاز برای آبی‌ها در افتتاحیه/ مجیدی مچ عنایتی را خواباند

استقلال یک - هوادار صفر/ سه امتیاز برای آبی‌ها در افتتاحیه/ مجیدی مچ عنایتی را خواباند

پایگاه خبری فوتبالی- دیدار دو تیم استقلال و هوادار از هفته اول لیگ بیست و یکم با برتری شاگردان فرهاد مجیدی به پایان رسید.

به گزارش فوتبالی- دیدار تیم‌های استقلال و هوادار در اولین هفته از لیگ برتر ساعت ۱۸:۰۰ در ورزشگاه آزادی برگزار شد که این دیدار در نهایت با برتری یک بر صفر استقلالی‌ها به پایان رسید.

نیمه اول

در ابتدای بازی پاس در عمق ارسلان مطهری به امیرحسین حسین زاده در مصافی تک به تک بی نتیجه بود و مدافع هوادار این توپ را دفع کرد.

چند دقیقه بعد شوت جعفر سلمانی از زاویه بسته را مسلم حق شناس مهار کرد.

یک دقیقه بعد سانتر وریا غفوری و ضربه سر سبحان خاقانی به شکلی خطرناک و با فاصله‌ای کم به تور کنار دروازه برخورد کرد.

در دقیقه ۱۳ شوت پر قدرت نیما انتظاری از پشت محوطه جریمه با واکنش حسینی به کرنر رفت.

در پایان نیمه اول هیچ کدام از دو تیم نتوانستند دروازه حریف را باز کنند تا بازی در این نیمه با تساوی بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم

در شروع نیمه دوم  شوت سبحان خاقانی از بالای دروازه هوادار به بیرون رفت.

در شوت جعفر سلمانی در محوطه جریمه را مسلم حق شناس مهار کرد.

۱۰ دقیقه بعد از شروع نیمه دوم ارسلان مطهری در محوطه جریمه توسط مسلم حق شناس سرنگون شد و داور بازی اعلام پنالتی کرد. وریا غفوری در ادامه ضربه خود را وارد دروازه هوادار کرد اما داور تکرار این ضربه را اعلام کرد.

ضربه دوم پنالتی وریا غفوری را این بار حق شناس دفع کرد و در برگشت شوت استقلالی‌ها نیز توسط دروازه‌بان هوادار مهار شد.

در دقیقه ۵۹ شوت زمینی جعفر سلمانی از پشت محوطه جریمه در گوشه دروازه هوادار جای گرفت تا استقلالی‌ها از حریف خود پیش بیفتند.

پس از چند موقعیت ناقص، شوت امیرحسین حسین زاده در دقیقه ۶۵ با واکنش حق شناس به شکلی خطرناک به کرنر رفت.

در دقیقه ۶۹ شوت مستقیم معین عباسیان از روی ضربه کاشته توسط حسینی به کرنر رفت.

ارسال مهدی پور به روی دروازه به جعفر سلمانی رسید و ضربه این بازیکن با واکنش حق‌شناس راهی کرنر شد.

در ادامه فشار حملات شاگردان رضا عنایتی بیشتر شد اما موفق به گلزنی نشدند تا این دیدار در نهایت با برتری یک بر صفر آبی‌پوشان به پایان برسد.ترکیب استقلال

سید حسین حسینی، سیاوش یزدانی، محمد حسین مرادمند، محمد دانشگر، آرش رضاوند(سعید مهری ′۴+۹۰)، زبیر نیک نفس (مهدی مهدی‌پور ′۴۶)، وریا غفوری، جعفر سلمانی، سبحان خاقانی (امیر علی صادقی ′۵۷)، امیر حسین حسین‌زاده و ارسلان مطهری (امین قاسمی نژاد ′۷۸)

سرمربی: فرهاد مجیدی


ترکیب هوادار

مسلم حق‌شناس، دانیال کردستانی (ابوالفضل عکاشه ′۵۹)، حسین صادقی (محمد جواد محمدی ′۶۵)، محمد قاضی ( مرتضی آقاخان ′۶۵)، سید پیمان‌میری (محمد چهارمحالی ′۸۳)، معین عباسیان (علی درخشان ′۸۳)، نیما انتظاری، محسن طرهانی، سیدمحمد ستاری، سید‌محمد حسینی و مهدی عبدی

سرمربی: غلامرضا عنایتی
شرح گل:

استقلال یک – هوادار صفر (دقیقه 59: جعفر سلمانی): پاس آرش رضاوند پشت محوطه جریمه به جعفر سلمانی رسید و این بازیکن ضربه اش را زمینی به گوشه دروازه هوادار فرستاد و مسلم حق شناس تنها نظاره گر این توپ بود و استقلال به گل نخست خود دست یافت.


گل اول استقلال را اینجا مشاهده کنید


کارت زرد:

هوادار: مسلم حق‌شناس(′۵۴)
لحظات حساس:

دقیقه 2: پاس در عمق ارسلان مطهری به امیرحسین حسین زاده رسید و این بازیکن در مصافی تک به تک ضربه اش را به سمت دروازه هوادار زد اما شوت او خیلی کم جان بود و سیدمحمد حسینی قبل از رسیدن توپ به روی خط دروازه، آن را دور کرد.

دقیقه 7: ارسال وریا غفوری از درون محوطه جریمه به روی دروازه از تمام بازیکنان عبور کرد و در سمت دیگر محوطه جریمه به جعفر سلمانی رسید که شوت او را گلر هوادار در دو مرحله مهار کرد.

دقیقه 8: ارسال وریا غفوری به پشت مدافع هوادار برخورد کرد و ارتفاع گرفت که درون محوطه 6 قدم به سبحان خاقانی رسید و ضربه سر این بازیکن در حالی که پشتش به دروازه بود، به شکلی خطرناکی به تور کنار دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه 15: نیما انتظاری پشت محوطه جریمه صاحب یک موقعیت شد که شوت روی پا و محکم این بازیکن را سیدحسین حسینی با واکنشی دیدنی و به زیبایی راهی کرنر کرد.

دقیقه 31: یک پاس در عمق خوب برای سیدپیمان میری ارسال شد که مرادمند با حضوری به موقع مانع از تک به تک شدن این بازیکن با حسینی شد.

دقیقه 40: یک ضربه کاشته برای استقلال به دست آمد که ارسال حسین زاده به روی دروازه با ضربه سر ارسلان مطهری همراه شد و توپ در دهانه دروازه از مقابل سیاوش یزدانی عبور کرد و تلاش مدافع استقلال برای تأثیرگذاری روی توپ بی نتیجه بود.

دقیقه 49: پاس امیرحسین حسین زاده در گوشه محوطه جریمه به جعفر سلمانی رسید اما شوت پای چپ این بازیکن ضعیف بود و مسلم حق شناس به راحتی توپ را مهار کرد.

دقیقه ۵۵: یک پاس در عمق برای مطهری که با اشتباه مهدی عبدی همراه شد و ارسلان مطهری این توپ را صاحب شد که پس از عبور از مسلم حق شناس با خطای این دروازبان سرنگون شد که داور دیدار در سوت خود دمید و یک خطای پنالتی برای استقلال اعلام کرد. وریا غفوری پشت این توپ ایستاد و ضربه اش را وارد دروازه کرد اما کوپال ناظمی دستور به تکرار این ضربه داد و در تکرار این پنالتی، مسلم حق شناس ضربه وریا غفوری را مهار کرد.

دقیقه 59: شوت محکم امیرحسین حسین زاده از پشت محوطه را حق شناس سنگربان هوادار با واکنشی دیدنی راهی کرنر کرد.

دقیقه 69: شوت عباسیان از روی ضربه ایستگاهی با واکنش حسینی راهی کرنر شد.

دقیقه 78: حرکت پا به توپ ارسلان مطهری درون محوطه جریمه و پاس این بازیکن به جعفر سلمانی رسید که شوت این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 81: یک ارسال دیدنی از مهدی پور به روی دروازه نصیب جعفر سلمانی شد که ارسال تند و تیز این بازیکن با واکنش حق شناس راهی کرنر شد.

دقیقه 90+4: یک پاس پشت دفاع با خروج ناموفق حسینی همراه شد که توپ به عکاشه رسید. این بازیکن با اینکه موفق شد دروازه بان استقلال را جا بگذارد، اما توپ او به گوشه محوطه جریمه رفت و نتوانست دروازه حسینی را باز کند.خلاصه بازی را در اینجا مشاهده کنید


1470 / 4154

3102 نظر