جنگ مجازی عربستانی ها بر سر استقلال و تراکتور

جنگ مجازی عربستانی ها بر سر استقلال و تراکتور

پایگاه خبری فوتبالی- هواداران النصر و الهلال بر سر اینکه مکان برگزاری دیدارهای یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در کدام کشور باشد، وارد یک جنگ مجازی شده اند.

به گزارش فوتبالی و به نقل از ورزش سه، با پایان مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، چهره تیم های حاضر در مرحله یک هشتم نهایی مشخص شد که طی آن دو تیم از ایران باید به مصاف دو تیم عربستانی بروند و از آنجایی که کنفدراسیون فوتبال آسیا پیش از آغاز این رقابت ها مشخص کرده بود در مرحله یک هشتم نهایی چه تیم هایی میزبان خواهند بود، پس طبق قوانین باید استقلال در تهران پذیرای الهلال باشد و النصر نیز در ریاض به مصاف تراکتور برود.

اما با وجود میزبانی ریاض و جده از تیم های فولاد و استقلال در خلال برگزاری مرحله گروهی، به نظر می رسد هنوز مشکلات حضور تیم های ایرانی و عربستانی در کشور دیگر حل نشده و صرفا به دلیل اپیدمی ویروس کرونا و متمرکز برگزار کردن این رقابت ها، میزبانی 2 گروهی که تیم های ایرانی در آن حاضر هستند به عربستان اعطا شد.

چند روز پیش دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا رسما اعلام کرد هنوز برای مکان برگزاری دیدارهای النصر با تراکتور و همچنین استقلال با الهلال تصمیمی گرفته نشده و مشخص نیست این دو بازی در کجا برگزار خواهد شد و حتی ممکن است تمامی بازی های مرحله یک هشتم نهایی در یک کشور به صورت متمرکز برگزار شود.
با این وجود، خبر درخواست رسمی استقلال برای میزبانی از الهلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، حسابی در عربستان جنجال به پا کرد. خالد الشنیف خبرنگار معروف عربستانی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «مدیریت باشگاه استقلال فردا درخواستی را به AFC ارسال خواهد کرد تا در دیدار با الهلال از این تیمی میزبانی کند. این در حالی است که AFC به دنبال برگزاری دیدارهای مراحل یک هشتم و یک چهارم نهایی به صورت متمرکز در یک کشور بی طرف است.»
انتشار توئیت خالد الشنیف به صحنه ای برای جدال مجازی میان هواداران الهلال و النصر تبدیل شد. الهلالی ها مدعی هستند مطابق با قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا در رابطه با برگزاری بازی های نمایندگان ایران و عربستان، باید دیدارهای این مرحله در یک کشور بی طرف برگزار شود. اما النصری ها معتقدند که میزبانی این مرحله حق طبیعی آنها و استقلال است و در صورتی که الهلال از حضور در تهران خودداری کند، باید از دور رقابت ها کنار رود و با جریمه سنگینی از سوی AFC مواجه شود.

در زیر تعدادی از توئیت های هواداران النصر و الهلال را با یکدیگر مرور می کنیم:

توئیت خالد الشنیف که در آن ذکر شده است استقلال برای میزبانی از استقلال، فردا یک درخواست را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال خواهد کرد.

هر تیم صدرنشینی حق دارد در زمین خود بازی کند


تصویری که هواداران النصر در توئیتر منتشر کرده اند مبنی بر اینکه میزبانی مرحله یک هشتم نهایی، حق هر دو تیم است.

یکی از اساسی ترین حقوق صدرنشین هر گروه، بازی در خانه خودی است.


6641 

532 نظر