فردا، نخستین رویارویی ایران در جام ملت‌های فوتسال آسیا

فردا، نخستین رویارویی ایران در جام ملت‌های فوتسال آسیا

پایگاه خبری فوتبالی- شاگردان شمسایی در گام نخست رقابت‌های فوتسال قهرمانی آسیا، باید به مصاف تیم نوپای افغانستان بروند.

به گزارش فوتبالی، تیم ملی فوتسال ایران در نخستین دیدار خود در رقابت‌های جام ملت‌های ۲۰۲۴ آسیا که به میزبانی تایلند برگزار می‌شود روز پنجشنبه(30 فروردین) از ساعت ۱۲:۳۰ به مصاف تیم ملی فوتسال افغانستان می‌رود.

گروه C

شاگردان وحید شمسایی امیدوارند در این دیدار بتوانند گام نخست را با قدرت بردارند و با روحیه خوبی برای کسب عنوان قهرمانی این مسابقات خیز بردارند. ایران در این بازی‌ها با تمام نفرات خود حاضر شده است و تنها حسین طیبی را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد.

شمسایی پیش از این دیدار در خصوص تیم افغانستان گفته است که افغانستان یک تیم با استعداد است و مطمئناً می‌تواند در این مسابقات شگفتی ساز شود. آنها بسیار تکنیکی هستند و ما تا جایی که می‌توانستیم آنها را آنالیز کردیم و معتقدیم که مسابقه چالش برانگیزی خواهد بود.

تیم ملی ایران با هدف آمادگی هرچه بهتر در این بازی‌ها در تورنمنت ویتنام شرکت کرده بود و با تیم‌های ویتنام، مراکش و نیوزلند دیدار کرده بود و پس از مراکش به مقام دوم رسید.

لیست نفرات تیم ملی ایران:

باقر محمدی، سعید مؤمنی، علی خلیل‌وند، علیرضا رفیعی‌پور، محمدحسین درخشانی، محمدرضا سنگ‌سفیدی، علی‌اصغر حسن‌زاده، مسلم اولادقباد، سعید احمد عباسی، سالار آقاپور، مهدی کریمی، علی اکرمی، مسعود یوسف و بهروز عظیمی

آشنایی با تیم ملی فوتسال افغانستان

تیم ملی فوتسال افغانستان یکی از تیم‌های نوپا در قاره آسیا است. هدایت تیم ملی افغانستان را مجید مرتضایی برعهده دارد. این مربی ایرانی پیش از این هدایت تیم فرش آرا را برعهده داشت و از زمانی که روی نیمکت افغانستان نشسته است موفق شده تغییرات زیادی در این تیم پدید آورد.

در بین بازیکنانی که به تیم ملی افغانستان دعوت شده‌اند ۷ بازیکن شاغل در لیگ برتر فوتسال ایران هستند و از آنجا که لیگ ایران به گواه کارشناسان، یکی از باکیفیت ترین لیگ‌های جهان است بدون شک این بازیکنان هم از کیفیت بالایی برخوردار هستند. افغانستان تیمی نوپا است و از انگیزه‌های زیادی در این رقابت‌ها برخوردار خواهد بود.

تیم‌های ایران و افغانستان تاکنون در جام ملت‌های آسیا با هم دیدار نداشته‌اند و این تیم نخستین تجربه خود را در جام ملت‌های آسیا تجربه می‌کند. افغانستان در رده دهم جدول رده بندی تیم‌های آسیایی قرار دارد.

لیست نفرات تیم ملی افغانستان:

محمدجواد صفری، علیرضا جعفری، علی احمد محسنی، مهدی نوروزی، علی جعفری، میثم فیضی، رضا حسین پور، مهران غلامی، امید قنبری، اکبر کاظمی، محمد مرادی، فرزاد محمودی، حسین محمدی، سید مجتبی

گروه D

در دیگر دیدارهای این گروه هم تیم‌های کویت و بحرین حضور دارند و از ساعت ۱۷:۳۰ به مصاف هم خواهند رفت.

در دیگر دیدارهای امروز و در گروه C از ساعت ۱۲:۳۰ تیم تاجیکستان با کره جنوبی دیدار می‌کند و از ساعت ۱۴:۳۰ تیم مدعی ژاپن به مصاف قرقیزستان خواهد رفت.

7474