شمسایی: برای انتخاب بازیکنان احساسی عمل نکردیم/ حاضر نیستم لژیونرها ذره‌ای ضرر کنند

شمسایی: برای انتخاب بازیکنان احساسی عمل نکردیم/ حاضر نیستم لژیونرها ذره‌ای ضرر کنند

پایگاه خبری فوتبالی- سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: از سه دهه ۶۰، ۷۰ و ۸۰ بازیکن در تیم ملی داریم. بزرگترها برای من قابل احترام هستند اما بازیکنان جوان برای من فرقی ندارند و قسم می‌خورم که انتخاب‌های ما بر حسب احساسات نباشد.

به گزارش فوتبالی و به نقل از ایرنا، وحید شمسایی در خصوص لیست اولیه تیم ملی فوتسال برای حضور در جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: فکر می‌کنم که انتخاب ۲۵ نفر برای لیست اولیه حاصل یک سال و ۱۰ ماه در کنار بازیکنان بودن در اردوهای مختلف و تمرینات و همچنین دیدن بازی بازیکنان در لیگ برتر بوده است. ما به استمرار در خوب بودن بازیکنان نیز توجه کردیم. قطعا هر زمان که لیستی منتشر می‌شود، می‌تواند ضعف‌هایی هم داشته باشد اما با توجه به حساسیت پست و سابقه بازیکنان و اینکه می‌توانیم از یک بازیکن در دو یا سه پست استفاده کنیم، لیست را انتخاب کردیم.

وی افزود: سعی کردیم بازیکنانی انتخاب کنیم که هم تاکتیک‌پذیر باشند و هم تکنیک لازم را داشته باشند و ضمن آنکه بتوانند در برخی مواقع، تخریبی بازی کنند و به اصطلاح دعواکن باشند. شاید در این لیست می‌توانست ۵ یا ۶ نفر دیگر هم باشند.

به بازیکنان گفتم نروند، بخورند و بخوابند

سرمربی تیم ملی در خصوص برنامه تیم ملی تا جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: ۱۴ اسفندماه آخرین بازی لیگ است و از بعد از ظهر ۲۳ اسفند اردوی تیم ملی را شروع می‌کنیم. ۱۰ روز بعد از پایان لیگ اردو شروع می‌شود تا بازیکنان یک استراحت با هدف داشته باشند نه استراحت مطلق. به بچه‌هایی که در لیست حضور داشتند، گفتم که حواشسان باشد و نروند بخورند و بخوابند. از روز شروع اردو ۵ روز تمرینات بسیار سخت داریم که شامل ۱۰ جلسه تمرینی می‌شود که به بازیکنان فشار می‌آوریم تا دچار افت نشوند. ششم یا هفتم اسفندماه نیز به تورنمنت تایوان می‌رویم. انشاءالله ۱۳ فروردین به ایران برمی‌گردیم، دو روز استراحت می‌کنیم و از ۱۵ تا ۲۵ فروردین ماه قرار است اردو داشته باشیم.

قسم می‌خورم انتخاب‌های احساسی نداشته باشم

شمسایی ادامه داد: قطعا برای ویتنام لژیونرهایمان را نداریم. از ۲۱ بازیکن، ۱۴ نفر برای ویتنام انتخاب خواهند شد. نمی‌خواهیم بگوییم که بازیکنان تورنمنت ویتنام، صد درصد بازیکنان اعزامی به جام ملت‌های آسیا هستند. هرکه بیشتر تلاش کند، به جام ملت‌ها می‌رود. از سه دهه ۶۰، ۷۰ و ۸۰ بازیکن داریم. بزرگترها برای من قابل احترام هستند اما با بازیکنان جوان برای من فرقی ندارند. من قسم می‌خورم که انتخاب‌های ما بر حسب احساسات نباشد.

وی در مورد تمرین کردن تیم ملی روی زمین پارکت جهت آمادگی حضور در جام ملت‌های آسیا بیان کرد: با توجه به اینکه تایلندی‌ها گفتند بازی‌های جام ملت‌ها روی پارکت برگزار می‌شود، به ویتنامی‌ها گفتیم که می‌خواهیم بازی‌هایمان روی پارکت برگزار شود. ما نوع پارکتی که در تایلند از آن استفاده می‌شود را نمی‌دانیم. البته مهم نیست و ما باید روی هر زمینی بتوانیم بازی کنیم. درخواست تمرین در زمین پارکت دادیم و مطمئن هستیم اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

شمسایی در خصوص وضعیت لژیونرها نیز گفت: اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، ۱۹ یا ۲۰ فرودین‌ماه لژیونرها به اردو اضافه می‌شوند.

لژیونرها در تیم ملی دیده شدند

سرمربی تیم ملی فوتسال در خصوص اینکه گفته می‌شود لژیونرها با تهدید به تیم ملی اضافه شده‌اند یا نه، بیان کرد: اگر تهدید بود، چه نیازی بود رییس کمیته فوتسال با مدیران باشگاه‌های اسپانیایی صحبت کند؟ به غیر از حسین طیبی سه بازیکن دیگر سرباز هستند. اجازه سه ماهه این سه بازیکن ۲۹ اسفند تمام می‌شود اما ما اجازه دادیم تا ۲۰ فروردین بمانند. خواستیم نه سیخ بسوزد نه کباب؛ نه پالما یا آلبالی لطمه ببینند نه تیم ملی. لژیونر شدن این بازیکنان از تیم ملی بوده و سعی می‌کنیم این موضوع مسالمت‌آمیز حل شود.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود تیم‌های اسپانیایی قرار است لژیونرها را در صورت حضور در تیم ملی جریمه کنند، گفت: من هر کاری که بتوانم برای این بچه‌ها انجام می‌دهم و حاضر نیستم آنها ذره‌ای ضرر ببینند. پشتیبان بازیکنان هستم و دوست ندارم آنها در این موضوع آسیب ببینند.

همه به حرف من رسیدند

وی در خصوص لیگ برتر نیز گفت: به باشگاه گیتی‌پسند برای کسب قهرمانی مقتدرانه تبریک و به بقیه بازیکنان هم خسته نباشید می‌گویم. مصاحبه‌ام با یک برنامه تلویزیونی به خیلی‌ها برخورد اما حالا به حرف من رسیدند و همان حرف‌ها تیتر سایت‌های فوتسالی شده است. من در آن برنامه گفتم تیم اول مشخص شده و از نظر من این موضوع به کیفیت لیگ ضربه می‌زند. در لیگ ما بین تیم‌های چهارم تا هشتم رقابت بیشتر است. الان شما فاصله گیتی‌پسند با تیم‌های دوم، سوم و چهارم را ببینید. البته این قدرت گیتی‌پسند از کادر فنی گرفته تا مدیریت را نشان می‌دهد.

شمسایی عنوان کرد: به عنوان مربی تیم ملی، تیم‌های چهارم تا هشتم را در نظر می‌گیرم. بازیکنانی که دعوت شدند، از ۹ تیم بودند. بازیکن باید به شکلی باشد که تشنه اول شدن باشد تا خودش را نشان بدهد. می‌دیدم که تک بازیکنانی بودند یا دو بازیکن از یک باشگاه بودند که نمرات بالا داشتند که من آن‌ها را دعوت کردم.

یکی از معیارهای من برای لیست تیم ملی، اخلاق بود

سرمربی تیم ملی فوتسال در مورد عملکرد مربیان لیگ برتری تصریح کرد: محمود خوراکچی در بحران به تیم آلومینیوم آمد و آن‌ها را به خوبی نجات داد. سعید کشاورزی سرمربی شهرداری ساوه با یک سری جوان در اولین سال حضورشان تلاش کرد و نتایج خوبی گرفت. هادی بزوال تیمی دوست‌داشتنی داشت که بازیکنان جوان و آینده‌داری در آن بودند. این نظر شخصی من است و توقع من از این‌ تیم‌ها کمتر بود. به شخصه بازی‌های تیم‌های شهرداری ساوه و پالایش نفت را بیشتر می‌دیدم و برایم جذابیت داشت. با خیلی از مربیان در این مدت در ارتباط بودم و برای دعوت بازیکنان به تیم ملی حتی اخلاق آن‌ها نیز معیار من بود.

دروازه‌بانان تیم ملی از دست من راحت شدند

وی در خصوص عمل جراحی پایش نیز گفت: فکر می‌کنم من را چشم زدند. به مراسمی رفتم و در آنجا گفتند تو در ۴۹ سالگی بدن آماده‌ای داری و همان بعد از ظهر مصدوم شدم. به دروازه‌بانان تیم ملی گفتم از دست من راحت شدید. به بازیکنان هم گفتم که من با شما تمرین می‌کردم اما حالا باید بنشینم روی نیمکت و بار فشار تمرین را روی شما بیشتر کنم. ورزش جزئی از زندگی‌ام شده و الان ناراحتم. باید رژیم بگیرم تا شرایط بدنی‌ام بهم نریزد.

شمسایی ادامه داد: استخوان انگشت کوچک پایم از دو ناحیه شکسته است. از غلامرضا نادری که یکی از جراحان خوب کشورمان است، تشکر می‌کنم. در حال حاضر در انگشتم پین گذاشته شده و فعلا بسته است.

7474