گزارش ویژه/ تراکتور تیمی که در همه پستها بازیکن خوب دارد/ بردیف پای تیمش ایستاده!

گزارش ویژه/ تراکتور تیمی که در همه پستها بازیکن خوب دارد/ بردیف پای تیمش ایستاده!

پایگاه خبری فوتبالی - حالا همه تراکتور را تحسین می کنند. تیمی که قربان بردیف سرمربی اش است و می شود گفت چشمها را خیره کرده است.

به گزارش فوتبالی، باید گفت انگیزه های ویژه قربان بردیف برای بازسازی و احیای تراکتور کم کم دارد جواب می دهد و این را می شود در چینش بازیکنان در همه جای زمین دید.

او که روی انتخاب همه بازیکنانش حساسیت ویژه ای به خرج می دهد در روزی که با یک‌ گل از سد پرسپولیس گذشت برای اولین بار از یک بازیکن جدید در ترکیبش استفاده کرد. بازیکنی که برای بازی کردنش خون دل زیادی خورد.

 محمدرضا عباسی هافبک سابق فولاد، اوایل فصل جزو خریدهای ابتدایی علی خطیر نایب رییس سابق هیات مدیره باشگاه تراکتور برای این تیم بود.

او که بسیار زود به جمع سرخ‌پوشان ملحق شد و پیش فصل کاملی را زیر نظر بردیف سپری کرد اما در شش هفته ابتدایی لیگ برتر حتی در لیست هجده نفره تیمش هم قرار نمی‌گرفت تا از سکوها نظاره‌گر بازی ها باشد.

عباسی که به خاطر برخی موارد قراردادی، پس از قطع همکاری خطیر با باشگاه تراکتور، با مدیران کنونی این تیم اختلاف نظرهایی داشت، در تمرینات قرمزها به طور منظم شرکت داشت ولی حتی برای صدور کارت بازی او از سازمان لیگ توسط باشگاه اقدامی نشده بود. 

شنیده شده مدیران تراکتور عقیده داشتند چون خطیر او را به تراکتور آورده بهتر است با او قرارداد نبندند!

البته بردیف سرمربی تراکتور هنوز از ماجرای جدایی خطیر دلخور است چرا که با خطیر رابطه خوبی داشت و تیم پیش از حضور بردیف بر اساس تلاش و انتخاب خطیر و گزارش هایی که خطیر به بردیف می داد بسته شده بود. کاری که خطیر در دوران حضورش در استقلال با استراماچونی انجام داد. البته زنوزی مالک باشگاه در این راه، ماجرا به بردیف و خطیر که نایب رییس هیات مدیره تراکتور بود اعتماد کرده بود.

با این حال حضور منظم و عملکرد خوب عباسی، هافبک سابق نکونام، نظر مثبت بردیف را به خود جلب کرد تا سرمربی ترکمن از مدیران باشگاه بخواهد که شرایط استفاده از این بازیکن مینابی را هر طور هست مهیا کنند.

درنهایت مدیران تراکتور در تعطیلات فیفادی و فرصت به دست آمده اقدامات لازم برای صدور کارت این بازیکن از سازمان لیگ را انجام دادند تا عباسی در دقایق انتهایی دیدار حساس تیمش در آزادی برای دقایقی اولین بازی فصل خود با پیراهن تراکتور را انجام دهد. بردیف پس از اینکه سعید واسعی را در اختیار باشگاه قرار داد و این بازیکن را از تیمش خارج کرد، به نظر حساب ویژه‌ای روی این بازیکن باتکنیک هرمزگانی باز کرده و باید ببینیم در ادامه فصل شرایط برای وی چگونه خواهد بود.

درباره نحوه جدایی علی خطیر و استعفای علی خطیر از تراکتور هم باید به این نکته اشاره کرد که او به صورت جدی با مدیران تراکتور به اختلاف سلیقه در نحوه اداره تیم خورده بود. مدیران تراکتور سعی داشتند جدایی خطیر را در رسانه ها برکناری جلوه دهند اما چرا ادعای برکناری خطیر صحت ندارد؟

 نایب رییس سابق هیات مدیره تراکتور – که مسئول نقل و انتقالات این باشگاه هم بود – بعد از رفتن سهرابی از تراکتور، از این تیم جدا شد.

پس از آن خبرهایی در رسانه ها منتشر شد که مدعی شدند که خطیر به خاطر عملکرد ضعیفش در فصل نقل و انتقالات، از تراکتور کنار گذاشته شده است. ادعایی که بعید است صحت داشته باشد.

نکته اول در رد این ادعا، همانطور که گفتیم هماهنگی کامل خطیر با قربان بردیف برای انتخاب نفرات جدید پیش از حضور بردیف دز تبربز بوده و قطعا بردیف کسی نیست که اجازه دهد، تیم خلاف میل او بسته شود و نمی‌توان گفت که خطیر نفرات بی‌کیفیت داخلی و خارجی را به تبریز آورده است. در هر حال کیفیت کنونی تراکتور و شکست دادن پرسپولیس تا بیخ دندان مسلح نشان می دهد که برای تراکتور تیم خوبی بسته شده است که در همه پستها بازیکن خوب دارد.

از طرف دیگر وقتی علی خطیر از تراکتور جدا شد، یکی از کانال‌های اصلی هواداری این تیم، همان موقع شدیدا در برابر این اتفاق موضع گرفت و نوشت که با رفتن خطیر، سر و کله دلال‌ها اطراف تیم پیدا می‌شود و ممکن است سرنوشت خوبی در انتظار بازیکنان جذب‌شده توسط خطیر نباشد!

در کل به نظر می رسد، بردیف با همه این ماجراها، پای تیمش ایستاده و می خواهد تراکتور این فصل یکی از مدعیان قهرمانی لیگ برتر باشد.

1997