قاسمپور: پرکاس سال گذشته هم گزینه نفت آبادان بود/ مهدوی کیا می‌تواند تیم امید را به المپیک ببرد

قاسمپور: پرکاس سال گذشته هم گزینه نفت آبادان بود/ مهدوی کیا می‌تواند تیم امید را به المپیک ببرد

پایگاه خبری فوتبالی- مدیر فنی تیم نفت آبادان گفت: رضا پرکاس سال گذشته هم گزینه سرمربیگری تیم نفت آبادان بود.

به گزارش فوتبالی و به نقل از فارس، ابراهیم قاسمپور در مورد انتخاب رضا پرکاس به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال نفت آبادان اظهار داشت:‌ باشگاه صنعت نفت برای انتخاب سرمربی جدید خود شاخص‌ها و معیارهایی داشت و با توجه به ویژگی‌های پرکاس این شاخص‌ها را کنار هم گذاشتیم و به این نتیجه رسیدیم که او می‌تواند به این تیم کمک کند. اعضای هیأت مدیره هم نتیجه گرفتند که او نسبت به سایر گزینه‌های مربی‌گری تواناتر است.

وی در مورد زمان حضور پرکاس در ایران پاسخ داد: طبق تماسی که با هم داشتیم اعلام کردیم هر چه سریع‌تر برای پیگیری روند تیم به ایران بیاید. اگر بلیت دریافت کند، احتمال دارد جمعه یا شنبه وارد کشورمان شود.

مدیر فنی تیم نفت آبادان در خصوص اینکه آیا پرکاس برنامه‌های خود را به مدیران این باشگاه ارائه کرده است، توضیح داد: تاکنون برنامه‌ای از پرکاس نگرفته‌ایم به همین دلیل خواستیم هر چه سریع‌تر به ایران بیاید تا لیست بازیکنانی که اکنون در اختیار باشگاه هستند و همچنین نفراتی که خودش نیاز دارد، در کنار برنامه‌های کاری‌اش ارائه بدهد. باید ببینیم خواسته‌هایش چیست تا باشگاه طبق همان کارها را پیش ببرد.

قاسمپور در مورد کار سخت صنعت نفت آبادان برای جذب بازیکن جدید با توجه به بودجه محدود این باشگاه عنوان کرد:‌ هر چند با توجه به بازار فعلی کار باشگاه برای جذب بازیکن سخت است و من هم نمی‌توانم پاسخگوی این موضوع باشم اما مدیران باشگاه به دنبال این هستند تا در حد توان خود امکانات بهتری نسبت به سال گذشته برای صنعت نفت فراهم کنند. امیدوارم بتوانیم بازیکنان خوبی هم جذب کنیم.

وی در مورد اینکه آیا رضا پرکاس شناخت کافی از شرایط فعلی فوتبال کشورمان دارد عنوان کرد: او شناخت کامل نسبت به فوتبال ما دارد. حتی به لیگ یک هم اشراف خوبی دارد و حتی می‌توانم بگویم شناختش از خیلی از مربیان داخل کشورمان نیز بیشتر است.

مدیر فنی تیم نفت آبادان در مورد اینکه شنیده می‌شود با توجه به سابقه همکاری‌‌‌اش با پرکاس، نقش پررنگی در انتخاب او داشته است، گفت: نظر من روی پرکاس مثبت بود اما اینگونه نیست که تنها با رأی من به عنوان سرمربی جدید صنعت نفت انتخاب شده باشد. او سال گذشته هم گزینه اصلی سرمربی‌گری این تیم بود و حتی کار تا مراحل پایانی نیز پیش رفت اما بنا بر برخی دلایل، مربی دیگری به جای او معرفی شد. امسال هم به این دلیل انتخاب شد که از سال گذشته مدیران باشگاه شناخت زیادی روی پرکاس داشتند.

قاسمپور در مورد اینکه آیا دستیاران پرکاس هم مشخص شده‌اند توضیح داد: او دو مربی را معرفی کرده اما اجازه بدهید هر وقت به ایران آمد، آنها را اعلام کند اگر مربیان مدنظر از لحاظ مالی با باشگاه به نتیجه برسند حضورشان در کادر فنی قطعی می‌شود.

وی در مورد اینکه آیا از مربیان فصل گذشته صنعت نفت فردی در کادر فنی این تیم می‌ماند عنوان کرد:‌ پرکاس باید در این مورد جواب بدهد زیرا ما نمی‌توانیم برایش دستیار انتخاب کنیم.

سخنگوی کمیته فنی فدراسیون فوتبال در مورد جلسه آنلاین روز گذشته با مهدی مهدوی‌کیا برای بررسی عملکرد تیم امید در رقابت‌های زیر 23 سال قهرمانی آسیا و اینکه آیا توضیحات او در خصوص حذف شاگردانش از این مسابقات قانع‌کننده بود اظهار داشت:‌ مسائلی که مهدوی‌کیا در این جلسه عنوان کرد جامع و مفصل بود. البته خودمان هم می‌دانستیم تیم ملی امید چه مشکلاتی دارد. مهدوی‌کیا هم در مورد آنها صحبت کرد و توضیحاتش قانع‌کننده بود. خودم هم اعتقاد دارم مسائلی که مهدوی‌کیا گفت در نتیجه نگرفتن تیم امید خیلی تأثیرگذار بود.

وی در خصوص اینکه آیا حمایت‌ها از مهدوی‌کیا همچنان ادامه دارد؛ گفت:‌ به حمایت از مهدوی‌کیا امیدوارم زیرا همیشه با حفظ ثبات، نتیجه بهتری هم حاصل خواهد شد. اگر زمان و امکانات مناسب به مهدوی‌کیا بدهیم او توانایی رساندن تیم ما به المپیک را دارد. البته بحث فقط سرمربی نیست بلکه باید بستر را برای کار کردن وی فراهم کنیم  تا تفکراتش را پیاده کند. قرار است هر چه سریع‌تر به ایران بازگردد و باز هم برنامه‌های خود را در مورد بازی‌های کشورهای اسلامی ارائه بدهد. اعتقاد داریم او می‌تواند با دیدن نفرات بیشتر تیم خود را تقویت کند.

وی در خصوص دلیل غیبت میرشاد ماجدی،‌ حمید استیلی و نادر عزت‌اللهی در جلسه روز گذشته کمیته فنی پاسخ داد: عزت‌اللهی در راه آمدن به تهران دچار مشکلی شد و هر چه سعی کردیم به صورت تصویری با او هم ارتباط بگیریم موفق نشدیم. ماجدی و استیلی نیز درگیر جلسه‌ای شدند که در خصوص برنامه تیم ملی بزرگسالان برگزار شد البته جمع‌بندی نظرات را به اطلاع آنان رساندیم.

7777

16 نظر