روزی که معجزه قهرمانی چلسی در اروپا آغاز شد

روزی که معجزه قهرمانی چلسی در اروپا آغاز شد

پایگاه خبری فوتبالی-  سال 2021 در این روز، سرمربی فاتح لیگ قهرمانان اروپا به عنوان سرمربی جدید چلسی انتخاب شد.

به گزارش فوتبالی، سرمربی آلمان به عنوان پانزدهمین سرمربی چلسی در دوران حضور رومن آبراموویچ، جانشین فرانک لمپارد در استمفوردبریج شد.

هافبک سابق تیم ملی انگلستان و باشگاه چلسی، همچنین یکی از اسطوره‌های این باشگاه لندنی، پس از شکست در پنج دیدار از هشت بازی آخر خود در لیگ برتر، از هدایت چلسی برکنار شد.

توماس توخل در هنگام آغاز کار در چلسی، قراردادی به مدت 18 ماه تا پایان فصل 2021-2022 با این باشگاه به امضا رساند. هرچند سیاست‌های باشگاه درباره این سرمربی، خیلی زود تغییر کردند.

چلسی از تاریخ 26 ژانویه که توخل را به عنوان سرمربی جدید خود انتخاب کرد، تا ماه آوریل شکست‌ناپذیر ظاهر شد که نتیجه آن حضور در رتبه چهارم لیگ برتر و راهیابی به فینال اف‌اِی کاپ بود.

گرچه شاگردان توخل در فینال جام حذفی مغلوب لسترسیتی شدند، ولی پیروزی در فینال لیگ قهرمانان مقابل منچسترسیتی با تک‌گل کای هاورتز، ناکامی قبلی تیم را به‌دست فراموشی سپرد. چلسی تحت هدایت توخلِ آلمانی، دومین قهرمانی چلسی در لیگ قهرمانان اروپا را به ارمغان آورد.

پس از پایان فصل، باشگاه قرارداد سرمربی خود را به مدت دو فصل دیگر تمدید کرد تا قرارداد جدید توماس توخل با شیرهای لندن تا تابستان 2024 اعتبار داشته باشد.

این فصل اما، پس از یک شروع درخشان برای شاگردان توماس توخل، به خوبی قبل ادامه پیدا نکرد. نتایج پرنوسان چلسی در ماه‌های اخیر، آبی‌پوشان را 10 امتیاز از منچسترسیتیِ صدرنشین عقب انداخته است. مشکل دیگر پیش‌روی سرمربی آلمان، خرید گران‌قیمت تابستانی باشگاه یعنی روملو لوکاکو است. مهاجمی که علی‌رغم انتقالی گران‌قیمت و عملکردی درخشان در اینترمیلان، در ترکیب چلسی موثر واقع نمی‌شود.

با این وجود، چلسی تحت هدایت توخل در این فصل، به فینال لیگ کاپ صعود کرده و حریف لیورپول خواهد بود، در دور چهارم جام حذفی حضور دارد و در مرحله یک‌هشتم پایانی لیگ قهرمانان اروپا، حریف لیل فرانسه خواهد بود.

توماس توخل در این یک سال، 67 بار روی نیمکت چلسی نشست؛ که ثمره آن 40 پیروزی و 9 شکست می‌باشد. توخل با چلسی لیگ‌قهرمانان‌اروپا  و سوپرکاپ اروپا را فتح کرد.

9719

158 نظر