گزارش روز؛ چرا لوسیانو پریرا استقلالی نشد؟

گزارش روز؛ چرا لوسیانو پریرا استقلالی نشد؟

پایگاه خبری فوتبالی – دلیل منتفی شدن حضور لوسیانو پریرا در استقلال چه بود؟

به گزارش فوتبالی، کاپیتان فولاد یکی از نفرات مورد نظر فرهاد مجیدی برای تقویت فاز هجومی تیمش بود منتهی علیرغم توافق ابتدایی استقلال با این بازیکن، حضور شیمبا در استقلال منتفی شد تا این بازیکن فصل آینده هم در فولاد توپ بزند.

درباره این موضوع دو روایت وجود دارد. بر اساس روایت اول، همسر پادوانی مدافع سابق استقلال با شیمبا صحبت کرده و به او درباره بدقولی آبی‌ها در مسائل مالی توضیح داده تا او را از رفتن به استقلال منصرف کند.

بر اساس روایت دوم، مشخص نبودن وضعیت استقلال برای جذب بازیکن خارجی و بیزینس کاپیتان فولاد در اهواز دلیل اصلی منتفی شدن حضور این بازیکن در استقلال بوده است.

پریرا امروز در مصاحبه‌ای مفصل با روزنامه همشهری، درباره پیشنهاد استقلال و دلیل نرفتنش به این تیم صحبت کرده است.

او گفته است: همه‌‌چیز برای پیوستن من به استقلال آماده بود و حتی یک پیش‌نویس هم امضا شد که یک هفته اعتبار داشت و قرار شد قرارداد رسمی و اصلی را بفرستند تا امضا کنم. در آن پیش‌نویس بحث مبلغ پیش‌پرداخت که باید به من داده می‌شد گنجانده نشده بود و البته من هم این را شنیده بودم که ممکن بود پنجره نقل و انتقالات استقلال تا حل نشدن پرونده استراماچونی بسته باشد. از استقلال خواستم پیش‌پرداختی به من بدهد که بتوانم با خیال راحت بیایم و با مشکل مواجه نشوم.

شیمبا یک هفته منتظر استقلال ماند تا بحث مربوط به پیش‌نویس قرارداد حل شود اما این اتفاق رخ نداد تا او تصمیم به تمدید قرارداد با فولاد بگیرد البته این تنها دلیل استقلالی نشدن او نبوده است.

ادامه صحبتهای کاپیتان فولاد را بخوانید: واقعیت این است که ترسیدم به استقلال بروم. اخبار خوبی در مورد استقلال نمی‌شنیدم و مسئولان فدراسیون یک روز می‌گفتند پنجره استقلال باز است و یک روز می‌گفتند استقلال نمی‌تواند بازیکن خارجی بگیرد. من همیشه دوست دارم در محیطی آرام باشم و تمرکزم را از دست ندهم. خیلی‌ها با من تماس گرفتند و توضیح دادند که وضعیت استقلال چطور است. از طرفی خیلی از بازیکنان خارجی هم در استقلال با مشکل مواجه شدند. استقلال آن اوایل واقعا پیگیر بود ولی در ادامه مشکلات مدیریتی و اختلاف با کادر فنی شرایط را سخت می‌کرد.

نکته قابل توجه دیگر اینکه، مجیدی امیدوار بود با جذب شیمبا بتواند از این بازیکن در دیدار مقابل الهلال استفاده کند اما به گفته این بازیکن، با توجه به مسائل مربوط به قرنطینه، او حتی در صورت توافق با استقلال، نمی‌توانست در لیگ قهرمانان برای تیم جدیدش بازی کند.


1984

542 نظر