طالب ریکانی: اهل بازار گرمی نیستم/ هیچ موقع دوست ندارم از تیم شهرم جدا شوم

طالب ریکانی: اهل بازار گرمی نیستم/ هیچ موقع دوست ندارم از تیم شهرم جدا شوم

پایگاه خبری فوتبالی- کاپیتان صنعت نفت آبادان در واکنش به اخباری مبنی بر عقد قرارداد با استقلال می‌گوید حتی صحبتی با او نشده که بخواهد آن را تکذیب کند، اهل بازار گرمی نیست و با صنعت نفت قرارداد دارد.

به گزارش فوتبالی و به نقل از ایسنا، طالب ریکانی درباره اخباری مبنی بر عقد قرارداد با استقلال اظهار کرد: در این رابطه حتی صحبتی با من نشده که بخواهم آن را تکذیب کنم و من هم بازیکنی نیستم که بخواهم بازار گرمی کنم و رسانه‌ها برایم تبلیغ کنند. عده‌ای در فضای مجازی شیطنت می‌کنند و امیدوارم استقلال و نماینده‌های ایران در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا موفق باشند. از هواداران استقلال هم که به من لطف داشتند و پیام دادند، تشکر می‌کنم.

ادامه کار من با صنعت نفت به صورت توافقی است

او ادامه داد: همیشه درباره آینده‌ام با پیشکسوتان و بزرگان مشورت می‌کنم و هر اتفاقی که بخواهد بیفتد دست خداست. من با صنعت نفت آبادان یک سال دیگر قرارداد دارم و چگونه از باشگاهی که نه هیات مدیره و نه مدیرعامل دارد می‌توانم جدا شوم. ابتدا باید مشکلات باشگاه حل شود اما ادامه کار من با صنعت نفت به صورت توافقی است. امیدواریم هر چه سریع تر برای مجموعه صنعت نفت آبادان تصمیم‌گیری کنند، چون دل‌خوشی یک شهر است.

سه سال است با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنیم

کاپیتان صنعت نفت در واکنش به مشکلات صنعت نفت گفت: ما حدود سه سال است که داریم با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنیم و هر سال دیر شروع می‌کنیم و اعضای تیم را خیلی دیر جمع و جور می‌کنیم. مردم فقط دغدغه این را دارند که صنعت نفت سقوط نکند اما به هر حال خداراشکر در این سه فصل تیم‌مان یا تک رقمی شد یا جایگاه خوبی به دست آورد. امیدوارم امسال شرایط بهتر شود اما پس از استعفای مدیران باشگاه، زمان می‌برد تا مدیران جدید بر سر کار بیایند و تصمیم بگیرند.

از مسوولان می‌خواهم به داد صنعت نفت برسند

او اضافه کرد: همین مساله شاید در سال آینده به صنعت نفت لطمه وارد کند. از مسوولان و هر کسی که راس کار است می‌خواهم هر چه سریع‌تر این مشکلات بزرگ را حل کنند و به داد صنعت نفت برسند. تغییر هیات مدیره و مدیرعامل کار راحتی نیست اما امیدوارم این مشکلات زود تر حل شود، چون واقعا مردم اذیت شده‌اند. نیم فصل اول شرایط‌مان خیلی خوب بود اما بدشانسی آوردیم، چند مصدوم دادیم و در نیم فصل هم نتوانستیم بازیکن جذب کنیم.

باید در نیم فصل بازیکن جذب می‌کردیم

ریکانی ادامه داد: اگر در نیم فصل بازیکنان تازه‌ای به تیم بیایند، انگیزه‌ها افزایش پیدا می‌کند و باعث می‌شود تیم روند رو به رشدی داشته باشد. هر تیمی که بتواند نیم فصل دو سه بازیکن خوب به تیمش اضافه کند، می‌تواند موفق عمل کند. مثلا نساجی را ببینید که در نیم فصل چند بازیکن را به تیمش اضافه کرد و دیدید که چگونه خودش را بالا کشید. تیم‌هایی مثل سایپا، ذوب‌آهن و ماشین سازی که بازیکن خوب جذب نکردند وضعیت نامساعدی پیدا کردند.

هر شش ماه مطالبات‌مان را می‌گرفتیم

او با بیان این‌که امسال ۶۵ درصد دریافتی داشتیم اما هر شش ماه یا چهار ماه مطالبات‌مان را می‌گرفتیم، عنوان کرد: تیمی که می‌خواهد قهرمان شود، باید زیر ساخت‌های قوی داشته باشد. امکانات تیم باید در سطحی باشد که بازیکنان یک تیم بتوانند آمادگی خود را بالا نگه دارند و نتیجه کسب کنند. ما یک زمین تمرین داریم که اگر در زمستان باران ببارد دیگر نمی‌توانم تمرین کنیم و باید در سالن کارمان را ادامه دهیم که این هم بد ترین شرایط برای یک بازیکن است.

نتایج خوب نیم فصل اول اتفاقی نبود

کاپیتان صنعت نفت آبادان اضافه کرد: در دو سال گذشته نیم فصل اول خیلی خوب کار کردیم و این نتایج اتفاقی نبود و به این دلیل بود که در نیم فصل دوم نتوانستیم بازیکنی جذب کنیم. دراگان اسکوچیچ و بهنام سراج خوب کار کردند و سراج هم در نیم فصل دوم می‌خواست بازیکن جذب کند که باشگاه پولی نداشت که بخواهد بازیکن بگیرد. امسال هم در نیم فصل دو بازیکن جذب شد اما رحیم زهیوی مصدوم شد و بد شانسی آورد.

باید در کنار جوانان بازیکنان بزرگ هم داشته باشیم

او با بیان این‌که جوانان خوبی در صنعت نفت حضور دارند، گفت: جوان‌ها در این تیم دیده شدند و خوب کار کردند اما یک تیم که می‌خواهد سهمیه کسب کنند باید در کنار جوانان بازیکنان بزرگ هم داشته باشد. خداراشکر جوانان‌مان خیلی به تیم کمک می‌کنند اما امیدوارم شرایط فصل پیش رو مثل پارسال نشود، زود تر از گذشته کار شروع شود تا تیم نتایج مطلوبی کسب کند. امیدوارم چنین اتفاقی در تیم رخ دهد.

هیچ موقع دوست ندارم از تیم شهرم جدا شوم

ریکانی درباره پیشنهاداتش نیز گفت: دو سه پیشنهاد خوب دارم اما فعلا باید مدیریت باشگاه مشخص شود و بعد از آن ببینیم شرایط‌مان به چه صورت رقم می‌خورد. بندی در قراردادم است که برای ادامه کار باید توافق حاصل شود و اگر مشکل حل شد در صنعت نفت می‌مانم اما اگر نشد بالاجبار باید از تیم جدا شوم. همیشه گفتم هیچ موقع دوست ندارم از تیم شهرم جدا شوم. امیدوارم مردم باز هم ما را حمایت کنند. صاحبان اصلی باشگاه هواداران‌مان هستند، هیچکس ماندگار نیست و فقط هواداران می‌مانند.

7474