توصیه خاص به سرمربی تیم ملی؛ تغییر دو مدافع میانی

توصیه خاص به سرمربی تیم ملی؛ تغییر دو مدافع میانی

پایگاه خبری فوتبالی- از دید یک کارشناس فوتبال، سرمربی تیم ملی در بازی امشب مقابل عراق نباید از مدافعان میانی همیشگی‌اش در ترکیب اصلی استفاده کند.

به گزارش فوتبالی، از روزی که دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی شده، شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان تبدیل به دو مدافع ثابت تیم ملی شده‌اند و به جز بازی با کامبوج، در سایر بازیهای تیم ملی با سرمربی کرواتش، این دو نفر در ترکیب ثابت بودند و به نظر می‌رسد در بازی امشب مقابل عراق هم اسکوچیچ از این دو نفر در قلب خط دفاع تیمش استفاده کند.

در چنین شرایطی، امیر هاشمی‌مقدم بازیکن اسبق استقلال در مصاحبه‌ای به اسکوچیچ توصیه کرده که از دو مدافع میانی تیمش را برای بازی امشب تغییر دهد.

هاشمی‌مقدم که با روزنامه فرهیختگان صحبت کرده درباره این موضوع گفته است: در مقوله بازی‌سازی به‌خصوص از عقب زمین در بین دو مدافع میانی مشکل خواهیم داشت، چون دو مدافع وسط ما یعنی خلیل‌زاده و کنعانی‌زادگان مدافعان بازی‌ساز نیستند و به‌اصطلاح مارکر به‌شمار می‌روند. این درحالی است که با توجه به کیفیت هافبک‌ها و فاز هجومی تیم ملی، ما احتیاج داریم تا دو دفاع وسط که بازی‌ساز خوبی هم هستند، مقابل عراق به ‌میدان بروند.

هاشمی‌مقدم به اسکوچیچ پیشنهاد داده که به حسینی و پورعلی‌گنجی در بازی امشب بازی دهد: آنها هم تجربه جام‌ جهانی دارند و از سوی دیگر در تیم ملی بیشتر بازی کردند.

1984