سوارز؛ پنالتی ای که خراب کرد و اشکهایی که قطع نمی شدند

سوارز؛ پنالتی ای که خراب کرد و اشکهایی که قطع نمی شدند

سایت رسمی فوتبالی-هنگامی که دیدار دو تیم پرو و اروگوئه در مرحله یک چهارم پایانی کوپا آمه ریکا با تساوی به پایان رسید، ضربات پنالتی تعیین کننده آخرین تیم صعودکننده به مرحله نیمه نهایی بود.

به گزارش فوتبالی، لوئیس سوارز مهاجم باتجربه اروگوئه پشت اولین ضربه پنالتی تیمش ایستاد و با اعتماد به نفسی بالا قصد داشت تا یکی از سخت ترین پنالتی های تیمش را بزند. او به توپ ضربه زد ولی گایسه، دروازه بان پرو پنالتی او را مهار کرد تا اشک و آه و حسرت گریبانگیر سوارز شود.

بدین ترتیب سوارز نقش پررنگی در حذف اروگوئه از گردونه رقابتهای کوپا آمه ریکای 2019 ایفا کرد. مهاجم بارسا که لیدر بی چون و چرای تیم ملی کشورش بود، امیدهای فراوانی داشت تا بتواند با گل کردن این پنالتی، گام بزرگی در رساندن تیم ملی کشورش به نیمه نهایی کوپا آمه ریکا بردارد. این درحالی بود که تلاشهای سوارز و یارانش برای کسب این بلیط در جریان بازی هم بی نتیجه ماند؛ چند بار بدشانسی ، چند بار گایسه، دروازه بان پرو و چند بار هم تکنولوژی وار سد راه شاگردان تابارز شدند تا آنها نهایتا مجبور به ترک برزیل بشوند.

بعد از اتمام وقتهای قانونی بازی، طبق قوانین، بازی به ضربات پنالتی کشیده شد و لوئیس سوارز به عنوان بازیکن باتجربه تیم، پشت اولین ضربه پنالتی اروگوئه قرار گرفت. او توپ را روی نقطه پنالتی کاشت و چند قدم عقب رفت و از محوطه جریمه خارج شد. اما ضربه ای که او به توپ زد و توپ را به سمت چپ فرستاد، توسط پدرو گایسه مهار شد تا شب تلخ و ناکام سوارز و اروگوئه تکمیل شود. اگرچه که گایسه نتوانست پنالتی دیگری را مهار کند اما مهار پنالتی سوارز کافی بود تا او و تیمش بتوانند با غلبه بر تیم ملی اروگوئه به نیمه نهایی کوپا آمه ریکا برسند.

ناکامی سوارز در گلزنی از روی نقطه پنالتی شب تلخی را برای او و هم تیمی هایش رقم زد و همین ناکامی باعث شد تا اشکهای سوارز جاری شده و کسی موفق به آرام کردن این ستاره باتجربه نشد. سوارز روی زمین چمن اشک می ریخت و حسرت پنالتی از دست رفته و ناکامی در رساندن تیمش به نیمه نهایی کوپا آمه ریکا را می خورد.

6363

1115 نظر