احمد سعادتمند: نداشتن کرسی در AFC به ضررمان تمام شده است

احمد سعادتمند: نداشتن کرسی در AFC به ضررمان تمام شده است

وبسایت رسمی فوتبالی- احمد سعادتمند رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال اعتقاد دارد، نداشتن کرسی در کنفدراسیون فوتبال آسیا باعث شده است تیم‌های ایرانی در مسابقات قاره‌ای با مشکل مواجه شوند.

به گزارش فوتبالی، احمد سعادتمند، درباره تساوی یک - یک استقلال مقابل العین امارات در هفته دوم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: بازیکنان در نیمه دوم خیلی خوب بازی کردند و اگر کمی شانس همراه‌شان بود، با اختلاف دو گل العین را شکست می‌دادند. در مورد گلی که زدیم و آفساید اعلام شد، کارشناسان باید نظر بدهند، اما استقلال مستحق پیروزی بود. بازیکنان زحمت زیادی کشیدند و نشان دادند که اگر بخواهند هجومی بازی کنند، شکیل این کار را انجام می‌دهند.

وی در مورد اعتراض به داوری این دیدار عنوان کرد: مردم ایران و تماشاگران معمولی در خیلی از موارد مرتبط با داوری می‌توانند قضاوت کرده و نظرشان را بدهند. اینکه داوری به ضرر ما بوده است، جای بحث دارد، اما چون در AFC، کرسی‌های خوبی نداریم، شاید یکی از دلایل چنین اتفاقاتی همین مسئله باشد که به ضررمان تمام شده است.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال در واکنش به اظهارات سعید آذری، مدیرعامل ذوب‌آهن که گفته بود در صورت پاس نشدن چک انتقال مرتضی تبریزی، حکم جلب او را خواهند گرفت، گفت: همگی خوشحال شدیم که تیم ذوب‌آهن به عنوان یک تیم ایرانی در بازی خارج از خانه سه امتیاز را گرفت و پیروز شد. از صمیم قلب برای پیروزی نماینده کشورمان خوشحال شدیم. آذری مدیر باتجربه‌ای است و اگر چنین حرفی زده باشد، واقعاً از او بعید است. به عنوان عضو کوچک هیئت مدیره باشگاه استقلال، پشت مدیرعامل‌مان ایستاده‌ایم و اجازه نمی‌دادیم چنین اتفاقی بیفتد.

سعادتمند ادامه داد: در تعاملات دو باشگاه داخلی، باید خیلی از مباحث مربوط به بروکراسی اداری را رعایت کنیم. احساس می‌کنم آذری چنین حرفی نزده و اگر زده است، از او بعید بود. ما به عنوان اعضای هیئت مدیره استقلال اجازه نمی‌دهیم مدیرعامل باشگاه زیر سؤال برود.

وی در مورد فشردگی مسابقات لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا برای نمایندگان ایران تصریح کرد: زمانی که برنامه ابتدایی مسابقات لیگ اعلام شد در باشگاه استقلال نبودیم که بدانیم آیا این برنامه از قبل با باشگاه‌ها هماهنگ شده بود یا نه. فعلاً که تیم ملی مسابقه‌ای ندارد و تنها مسابقات پیش رو برای تیم فوتبال امید است که برای این تیم آرزوی موفقیت می‌کنیم. تیم ملی برنامه‌ای نداشت که به واسطه آن اینقدر به تیم‌ها فشار می‌آورند.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال یادآور شد: پروازهای متعدد به بازیکنان فشار وارد می‌آورد و وفق دادن با شرایط آب‌وهوایی وضعیت سختی را ایجاد می‌کند. این نحوه برنامه‌ریزی به اعتقاد من درست نبود و می‌توانستند به تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا، استراحت بیشتری بدهند. ما به خاطر همین فشردگی مسابقات، سه مصدوم دادیم. ما شاید خیلی در سطح اول دنیا نباشیم که هر سه چهار روز یکبار بازی کنیم و این نحوه برگزاری به تیم‌ها آسیب می‌زند.

سعادتمند در پایان گفت: امیدوارم استقلال شنبه مقابل نساجی مازندران به برتری برسد و شب عیدی هم دل هواداران شاد شود و هم جایگاه تیم در بالای جدول استحکام پیدا کند.9697

7 نظر