اعتراض دسته‌جمعی بازیکنان پرسپولیس در فضای مجازی

اعتراض دسته‌جمعی بازیکنان پرسپولیس در فضای مجازی

پایگاه خبری فوتبالی- قهرمان لیگ برتر، روز بسیار پرسروصدایی را تجربه کرده است. 

به گزارش فوتبالی، بالاترین پیشنهادی که باشگاه پرسپولیس تا این لحظه به بازیکنان کلیدی خود ارائه کرده، 21 میلیارد تومان بوده است. در واقع مدیران باشگاه به بازیکنان گفته‌اند با توجه به سقف بودجه، این بالاترین رقم ممکن برای بازیکنان داخلی است و امکان پرداخت بیشتر از این وجود ندارد، اما گویا این عدد برای چندتن از پرسپولیسی‌ها قابل قبول نبوده است.

طبق ادعای یکی از خبرگزاری‌ها، یکی از مسائلی که باعث نارضایتی پرسپولیسی‌ها شده، میزان اختلاف قرارداد آن‌ها با اوستون اورونوف، ستاره ازبکستانی قرمزهاست. مبلغ قرارداد اورونوف در حال حاضر ۶۰۰ هزار دلار (حدود ۳۴ میلیارد) است که با پیشنهاد مدیران باشگاه به بازیکنان داخلی حدود 13 میلیارد تومان فاصله دارد. لذا چندتن از بازیکنان پرسپولیس با وجود اینکه بر کیفیت و اهمیت اورونوف اذعان دارند، معتقدند فاصله آن‌ها با این بازیکن ازبکستانی نباید 13 میلیارد تومان باشد.

یکی از بازیکنانی که به تازگی اعتراض خود را در خصوص مسائل مالی اعلام کرده، مرتضی پورعلی‌گنجی است. پورعلی‌گنجی علیرغم اینکه گفته می‌شود حدود 80 درصد قرارداد خود در فصل اخیر را دریافت کرده، امروز با انتشار یک استوری در اینستاگرام به وضعیت پرداختی‌ها و پیشنهادها برای فصل جدید معترض شد و نوشت: «پاداش ۱۲ میلیونی برای قهرمان لیگ نخبگان یعنی کنفدراسیون فوتبال آسیا اهمیت ویژه‌ای به مسابقات تیم‌ها داده. در روزهای که تیم‌های عربستانی و قطری از دندان مسلح شدند، متاسفانه آنطور که باید توجه چندانی به بازیکن‌ها نشده.ما درخواست عجیب و غریبی نداریم. اکثر بازیکنان پرسپولیس پیشنهادهای به مراتب بهتری دارن ولی بخاطر پیراهن پرسپولیس و هواداران نجیبش با رقم کمتر ماندند. فصل جدید اما ظاهرا به بهانه‌های مختلف، انطور که باید توجه به بازیکن‌ها نشده و شرایط را سخت‌تر کرده.»

بازیکن دیگری که امروز در فضای مجازی به مسائل مالی باشگاه اعتراض کرده، علیرضا بیرانوند است. البته دلخوری بیرانوند داستان متفاوتی دارد و گویا اقدام اخیر مدیران باشگاه به مذاق این دروازه‌بان ملی‌پوش خوش نیامده است.

ماجرا از این قرار است که پرسپولیسی‌ها پس از قهرمانی در لیگ بیست‌وسوم، انتظار پاداش ویژه‌ای از سوی مدیران باشگاه داشته‌اند، اما حالا متوجه شده‌اند که تمام پاداش‌های پرداخت شده به آن‌ها در طول فصل به عنوان بخشی از قراردادشان محسوب شده و هم اکنون این مبالغ پرداختی، توسط مدیران از حساب آنها به عنوان بخشی از قرارداد کسر شده است!

البته آنطور که یکی از خبرگزاری‌ها مدعی شده، کسر پاداش‌ها از مبلغ قرارداد توافقی بوده که مدیران پرسپولیس از میانه‌های فصل با بازیکنان داشته‌اند. زیرا طبق قانون سقف بودجه، هیچ باشگاهی حق ندارد بیش از ۲۰ درصد از کل قرارداد بازیکنان پاداش به اعضای تیم بدهد، به همین دلیل باشگاه در اواسط فصل با پرسپولیسی‌ها توافق می‌کند که پاداش برد را به حساب آن‌ها واریز خواهد کرد، ولی در انتهای فصل این مبالغ جزو قرارداد آن‌ها محسوب خواهد شد. حال اینکه چرا این اقدام باشگاه باعث گلایه بازیکنان پرسپولیس شده، موضوع عجیبی است که نیازمند شفاف‌سازی بیشتر از سوی مدیران باشگاه است.

براساس شنیده‌ها، ترابی و اسماعیلی‌فر درخواست قرارداد ۳۰ میلیاردی به باشگاه ارائه داده‌اند که ۹ میلیارد با سقف قرارداد در نظر گرفته شده باشگاه برای بازیکنان داخلی اختلاف دارد.

چیزی که مسلم است، پرسپولیس روزهای دشواری برای جلب نظر ستاره‌های خود در پیش دارد و علاوه بر ارائه پیشنهادهای قانع‌کننده، باید مطالبات فصل گذشته بازیکنان را هم پرداخت کند. موضوعی که به نظر می‌رسید با واگذاری به بخش خصوصی تاحدودی حل شده تلقی شود اما گویا تا اطلاع ثانوی مسائل مالی گریبانگیر قرمزها خواهد بود.

7474