هدایتی بعد از شکست رضا کایالپ کجا کشتی می‌گیرد؟

هدایتی بعد از شکست رضا کایالپ کجا کشتی می‌گیرد؟

پایگاه خبری فوتبالی- فردین هدایتی با شکست رضا کایالپ بار دیگر شایستگی‌اش را اثبات کرد تا کاندیدای حضور در یکی از مسابقات رسمی سال ۲۰۲۴ باشد.

به گزارش فوتبالی، کشتی آمل علاوه بر امیرحسین زارع و محمدهادی ساروی که در این سال‌ها جزو مدعیان سنگین وزن جهان (دو وزن 97 فرنگی و 125 آزاد) بوده‌اند، سنگین وزن دیگری را به کشتی جهان معرفی کرده است که می‌تواند آینده درخشانی داشته باشد.

فردین هدایتی کشتی‌گیر جوانی که سال گذشته مقتدرانه طلای جوانان جهان را گرفت و قرار بود تیم ملی فرنگی را در مسابقات زیر 23 سال 2023 جهان نیز همراهی کند، اما به دلیل عدم صدور ویزا از سوی کشور آلبانی، این سفر انجام نشد تا این فرنگی‌کار مستعد طلای دیگری به کارنامه خودش اضافه کند.

هدایتی مدعی حضور در المپیک 2024 پاریس هم بود و طبق چرخه ترسیم شده برای المپیک، ابتدا راهی تورنمنت رنکینگ‌دار زاگرب شد و آنجا مقتدرانه مدال طلا گرفت.

او دی ماه سال گذشته در کرواسی، لازلو دارابوس مجار را 9 بر صفر، ون هائو جیانگ چینی را 3 بر یک، اسکار پینو هیندز کوبایی را 8 بر 2 و مانتاس کنیستائوتاس از لیتوانی را 8 بر صفر شکست داد و سپس در فینال هم 3 بر یک مقابل لینگ ژی منگ چینی به برتری رسید.

با این کارنامه او کاندیدای رقابت المپیکی با امین میرزازاده قهرمان سنگین وزن سال 2023 جهان شد و همراه با او اسفند ماه در جام وهبی‌امره کشتی گرفت که آنجا دوبنده تیم ملی را به میرزازده واگذار کرد. با این وجود این کشتی‌گیر مستعد و جوان به‌عنوان پشتوانه تیم ملی بزرگسالان، بار دیگر در تورنمنت رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی شرکت کرد که توانست مدال طلای این رقابت‌ها را چند روز قبل در بوداپست به خود اختصاص دهد.

شاهکار او در دومین و آخرین تورنمنت‌ رنک‎‌دار غلبه بر رضا کایالپ کشتی‌گیر عنوان‌دار و مطرح المپیک و جهان از ترکیه بود. او خیلی حساب‌شده مقابل این قهرمان بزرگ مبارزه کرد و بدون اینکه فرصتی به حریف بدهد، یکطرفه او را از پیش رو برداشت. با این کارنامه، فردین هدایتی دیگر حضور خود را در مسابقات زیر 23 سال جهان در سال 2024 قطعی کرده است.

21 تا 27 اکتبر 2024 (30 مهر تا 6 آبان) رقابت‌های کشتی زیر 23 سال جهان در آلبانی به انجام خواهد رسید و بلافاصله بعد از آن نیز رقابت‌های جهانی اوزان غیرالمپیکی شامل چهار وزن 61، 70، 79 و 92 کیلوگرم آزاد و 55، 63، 72 و 82 کیلوگرم فرنگی در همین کشور برگزار خواهد شد.

2636