هیئت فوتبال استان تهران: تجمعات تأثیری در صدور احکام ندارد

هیئت فوتبال استان تهران: تجمعات تأثیری در صدور احکام ندارد

پایگاه خبری فوتبالی- هیئت فوتبال استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: تجمع اعتراضی مقابل ساختمان این هیئت تأثیری در روند صدور احکام انضباطی نخواهد داشت.

به گزارش فوتبالی و به نقل از ‌پایگاه اطلاع‌رسانی هیئت فوتبال استان تهران، صبح امروز، سه‌شنبه، بازیکنان و مربیان یک تیم تهرانی اقدام به تجمع اعتراضی مقابل ساختمان هیئت فوتبال استان تهران کردند و علاوه بر برهم زدن آرامش ساکنین و نظم منطقه شعارهایی علیه مسئولان هیئت فوتبال استان تهران سردادند.

هیئت فوتبال استان تهران در این مورد نوشت: «این اقدام غیرقانونی درحالی انجام شد که برخی افراد که در فضای مجازی فعالیت دارند همراه با مسئولان تیم معترض در صحنه حاضر شده و اقدام به گرفتن فیلم و عکس از وقایع کردند تا به‌نوعی با انتشار آن در فضای مجازی هیئت فوتبال استان تهران را بابت صدور حکم صریح انضباطی اخیر تحت فشار قرار دهند.

با توجه به اتفاقات رخ‌داده و به‌دستور سیدمیرشاد ماجدی ریاست محترم هیئت فوتبال استان تهران و جهت تنویر افکار عمومی بیانیه‌ای به‌شرح ذیل صادر گردید: کمیته انضباطی هیئت فوتبال استان تهران برحسب وظایف قانونی خود شب گذشته اقدام به صدور حکم موقت درباره دو بازی کرد که حکم صادره پس از بررسی‌های دقیق و کارشناسی از سوی رئیس کمیته انضباطی  و تأیید ریاست محترم هیئت فوتبال استان تهران روی خروجی سایت رسمی هیئت فوتبال استان تهران قرار گرفت.

متأسفانه عده‌ای برای تحت‌فشار قرار دادن حکم قانونی کمیته انضباطی هیئت فوتبال استان تهران اقدام به تجمع مقابل ساختمان هیئت فوتبال استان کردند که این موضوع موجب سلب آسایش و آرامش اهالی منطقه و همچنین اخلال در روند کار مسئولان و کارکنان هیئت فوتبال استان گردید.

هیئت فوتبال استان تهران ضمن محکوم کردن این اقدام، صراحتاً اعلام می‌دارد که علاوه بر پیگیری قانونی تجمع صبح امروز از طریق مراجع قضایی مرتبط، این قبیل اقدامات هیچ خللی در روند صدور حکم از سوی کمیته انضباطی که همواره با دقت و ظرافت و با در نظر گرفتن جانب عدالت، اقدام به صدور احکام کرده، ایجاد نمی‌کند و مبارزه با متخلفین با قدرت ادامه خواهد یافت.

در عین حال چنانچه باشگاهی نسبت به احکام صادره معترض است، طبق قانون می‌تواند با طرح شکواییه به کمیته استیناف هیئت فوتبال استان تهران درخواست خود را از مسیر قانونی مطالبه کند.

لازم به یادآوری است که کمیته اخلاق هیئت فوتبال استان تهران ضمن محکوم کردن اقدامات صبح امروز بعد از بررسی دقیق فیلم‌ها و تصاویر به‌جامانده در تجمع، همه افراد حاضر در صحنه را در روزهای آتی به کمیته اخلاق فرا خواهد خواند و طبق قوانین با متخلفان و افرادی که موجب تشویش افکار عمومی شدند و جو جامعه را برهم زدند، برخورد مقتضی خواهد کرد.

در نهایت اعلام می‌دارد که هیئت فوتبال استان تهران تحت تأثیر فضاسازی اخیر در فضای مجازی قرار نخواهد گرفت و طبق قانون به وظایف ذاتی خود عمل خواهد کرد. همچنین از همه بازیکنان، مربیان، مسئولان و خانواده‌های بازیکنان درخواست می‌شود همچون همیشه به قوانین احترام بگزارند».

7474