عطایی: در شوک حادثه برای رییس جمهور هستیم/ والیبال ایران به مربی بزرگتری نیاز دارد

عطایی: در شوک حادثه برای رییس جمهور هستیم/ والیبال ایران به مربی بزرگتری نیاز دارد

پایگاه خبری فوتبالی- سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران گفت: تیم ایران در حال حاضر به مربی بزرگتری نیاز دارد.

به گزارش فوتبالی، ایران در حال حاضر پنج روز عزای عمومی است. بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران شامگاه یکشنبه در شمال غرب کشور سقوط کرد. حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، محمدعلی آل هاشم نیز وی را همراهی می کردند.

در آستانه لیگ ملت‌های والیبال یک رسانه لهستانی به سراغ بهروز عطایی، سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران رفت و درخصوص موضوعات مختلف از جمله سقوط بالگرد رئیس جمهور ایران و شرایط تیم ملی سوالاتی را از وی پرسیده است که متن مصاحبه بهروز عطایی با sportowefakty به شرح زیر است:

* واکنش شما و مردم ایران نسبت به اتفاقی که برای باگرد رئیس جمهور افتاده است، چه بود؟

این خبر برای ما بسیار غیرمنتظره بود. همه ما در شوک هستیم. با این حال امیدواریم کشور در مسیر درست باقی بماند.

* وضعیت کنونی ایران چگونه است؟

هیچ ناآرامی یا تجاوز اجتماعی عمده‌ای وجود ندارد. همه می‌خواهند جامعه ما به سادگی راه درست را طی کند. در مورد مسئولان هم مطمئنم در روزهای آینده بهترین تصمیمات را خواهند گرفت.

* به نظر شما این وضعیت تاثیر زیادی بر کشور خواهد داشت؟

این ممکن است کمی متناقض به نظر برسد، اما فکر نمی‌کنم این وضعیت تأثیر زیادی بر کشور ما داشته باشد؛ حداقل در بلند مدت.

* در آینده نزدیک چه چیزی در انتظار شماست؟

قطعاً به زودی انتخابات برگزار خواهد شد و رئیس جمهور جدید انتخاب خواهد شد. برای من سخت است که چیزی بیشتر بگویم، اما فقط امیدوارم که همه بتوانند در حالت عادی، آرام و راحت زندگی کنند.

* برویم سراغ ورزش؛ پس از ناکامی در مسابقات المپیک استعفا دادید و از مربیگری تیم ملی خداحافظی کردید. چرا؟

البته اخراج شدن برای من تجربه خوشایندی نبود. من به عنوان مربی تیم ملی تحت فشار زیادی بودم که منصفانه هم نبود. با این حال، این مرحله در حال حاضر پشت سر من است. من در باشگاه کار می‌کنم و وظایف جدیدی در پیش دارم و روی این امر تمرکز دارم.

* در تیم ملی ایران، پاول وویسکی دستیار شما بود و یاناس به عنوان مربی بدنساز فعالیت می‌کرد. چرا آنها را انتخاب کردید؟

هر دو واقعاً خوب بودند. یاناس در تمرینات بدنی عالی بود، اما گاهی اوقات در تاکتیک‌ها نیز به ما کمک می‌کرد.پاول نیز کمک بزرگی برای من بود. من واقعاً از کار با آنها لذت بردم. امیدوارم در آینده مسیرهای‌مان دوباره به هم برسند و خود را در یک تیم ببینیم.

* مائوریسیو موتا پائز برزیلی سرمربی جدید تیم ملی ایران شد. نظر شما در مورد این انتخاب چیست؟

مربی جدید را به خوبی نمی‌شناسم. فکر می‌کنم در این مرحله، ایران به نام معروف‌تری نیاز دارد. با این حال امیدوارم او به تیم ملی کمک کند.

* ایران در حال حاضر در رده‌بندی FIVB در رده چهاردهم قرار دارد و برای جواز حضور در المپیک باید حداقل سه پله صعود کند. آیا این امر ممکن می‌شود؟

البته احتمال زیادی برای این اتفاق وجود ندارد. با این حال، مهم است که بازیکنان در طول لیگ ملت‌ها تمام تلاش خود را به کار گیرند. امیدوارم این اتفاق بیفتد.

7474