شکست تیم ملی والیبال مقابل برزیل در سومین دیدار تدارکاتی

شکست تیم ملی والیبال مقابل برزیل در سومین دیدار تدارکاتی

پایگاه خبری فوتبالی- نتیجه سومین دیدار تدارکاتی و دوستانه تیم ملی والیبال ایران مقابل برزیل به سود شاگردان رزنده قهرمان المپیک 2016 ریو شد.

به گزارش فوتبالی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون والیبال، ملی‌پوشان والیبال ایران که اردوی چند روزه خود را پیش از آغاز لیگ ملت‌ها در کمپ فدراسیون والیبال برزیل آغاز کرده‌اند، امروز (شنبه 29 اردیبهشت) در سومین و آخرین دیدار تدارکاتی و دوستانه به مصاف برزیل رفت.

شاگردان موریس موتا پائز در این مسابقه در چهار ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 22، 25 بر 17، 25 بر 23 و 25 بر 19 نتیجه را به برزیل میزبان واگذار کردند تا از سه دیدار دوستانه و تدارکاتی تجربه‌های لازم برای حضور شایسته در هفته نخست لیگ ملت‌ها کسب کرده باشند.

مرتضی شریفی، امیرحسین اسفندیار، جواد کریمی، محمد ولی‌زاده، مهدی جلوه، امین اسماعیل‌نژاد و آرمان صالحی ترکیب شده کننده تیم ایران در سومین مسابقه تدارکاتی مقابل برزیل بودند.

در آنسوی میدان نیز برناردو رزنده سرمربی تیم ملی والیبال برزیل از یواندی لئال، مائوریسو بورگس، اوتاویو هنریکه پینتو، لوکاس ساتکمپ، فرناندو کرلینگ، آلان سوزا و تالس هوس در ابتدای این مسابقه استفاده کرد.

در اواسط ست نخست محمد بربست جایگزین امین اسماعیل‌نژاد شد. در این ست دو تیم کار را برابر آغاز کردند اما در ادامه برزیل عملکرد بهتری داشت و نهایتا با نتیجه ٢۵ بر ۲۲ به برتری رسید.

در ست دوم میثم صالحی جایگزین مرتضی شریفی در ترکیب ایران شد. در این ست برزیل از ابتدا عملکرد بهتری داشت و فاصله امتیازی زیادی با ایران ایجاد کرد تا اینکه نهایتا موفق شد با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ به برتری دست پیدا کند.

ست سوم با تغییراتی در ترکیب دو‌ تیم از سرمربیان همراه شد و پائز حضرت‌پور، فراهانی مصلح‌آبادی، حسین‌خانزاده، نصری و وادی را به زمین فرستاد. در آن سمت میدان هم بازیکنانی نظیر رزنده و لوکارلی به زمین آمدند. در این ست ایران کار را بهتر آغاز کرد و‌ حتی از حریف هم پیش افتاد اما در ادامه برزیل فاصله امتیازی ایجاد کرد. با این حال در ادامه شاکردان پائز به بازی برگشتند اما در پایان این برزیل بود که در امتیازات پایانی بهتر عمل کرد و ۲۵ بر ۲۳ به برتری رسید.

در ابتدای این مسابقه سرمربیان دو تیم توافق کردند که این دیدار نیز در چهار ست برگزار شود و مردان والیبال ایران در ست چهارم نیز 25 بر 19 نتیجه را واگذار کردند.

استفاده از ترکیب‌های مختلف و تاکتیک‌های متنوع از جمله سه دریافت کننده در زمین برای مهار سرویس‌های محکم حریفان از جمله کارهای سرمربی تیم ملی والیبال ایران در دیدارهای تدارکاتی مقابل برزیل بود.

تیم ملی والیبال ایران بلافاصله بعد از این مسابقه کمپ تیم‌های ملی والیبال برزیل را ترک می‌کند و راهی محل اسکان خود در هتل هفته نخست لیگ ملت‌ها در ریودوژانیرو می‌شود.

مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های 2024 در گروه مردان از روز یکم خردادماه شروع می‌شود و ملی‌پوشان والیبال ایران ساعت 3:30 دقیقه بامداد روز پنج‌شنبه سوم خرداد در نخستین مسابقه خود به مصاف صربستان می‌روند.

2636