عکس؛ پنج لیگ معتبر اروپایی که آنچلوتی در آن‌ها قهرمان شده است

عکس؛ پنج لیگ معتبر اروپایی که آنچلوتی در آن‌ها قهرمان شده است

پایگاه خبری فوتبالی - بدون تردید کارلو آنچلوتی یکی از بهترین سرمربی ها در تاریخ فوتبال به حساب می آید چرا که او دستاورد هایی داشته است که به دست آوردن و تکرار کردن آن ها اصلا کار آسانی نیست.

به گزارش فوتبالی ، رئال مادرید در این فصل از رقابت ها برای 36 اُمین بار در تاریخ خود قهرمان رقابت های لالیگا شد. کارلو آنچلوتی بار دیگر رئال مادرید را به قهرمانی در لالیگا رساند. بار قبلی در فصل 2021/22 بود که رئال مادرید با هدایت کارلو آنچلوتی قهرمان لالیگا شد. کارلو آنچلوتی قهرمانی در تمامی لیگ های معتبر اروپایی را تجربه کرده است.

در حقیقت آنچلوتی در فصل 2003/04 با میلان قهرمان رقابت های لیگ ایتالیا شد. کارلتو در فصل 2009/10 چلسی را به قهرمانی در لیگ برتر انگلیس رساند. آنچلوتی در فصل 2012/13 با پاری سن ژرمن قهرمان لوشامپیونه فرانسه شد. این سرمربی ایتالیایی در فصل 2016/17 با بایرن مونیخ به قهرمانی در بوندسلیگا رسید و حالا هم دو بار در فصل های 2021/22 و 2023/24 با رئال مادرید قهرمان لالیگا شده است. آنچلوتی برای اولین بار است که یک لیگ را دو بار فتح می کند و آن هم لالیگا است که با رئال مادرید آن را دو بار بالای سر برده است.

این سرمربی ایتالیایی شش بار قهرمان لیگ های مختلف شده است و چهار بار هم قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده است و حالا می خواهد پنجمین قهرمانی خود در لیگ قهرمانان اروپا را هم در این فصل به دست بیاورد.

1470