پیروزی پرگل ایران مقابل قرقیزستان/ حضور شاگردان شمسایی در جام جهانی قطعی شد

پیروزی پرگل ایران مقابل قرقیزستان/ حضور شاگردان شمسایی در جام جهانی قطعی شد

پايگاه خبری فوتبالی- تیم ملی فوتسال ایران در دیداری پرگل موفق به شکست قرقیزستان شد و حضور خود را در جام جهانی قطعی کرد. 

به گزارش فوتبالی، در این دیدار که ساعت ۱۲:۳۰ به وقت تهران در بانکوک آره نا آغاز شد، ملی‌پوشان ایران موفق شدند با ۶ گل از سد حریف سختکوش خود بگذرند و ضمن صعود به یک‌چهارم جام ملت‌های آسیا، حضور خود را در جام جهانی ازبکستان قطعی کننند.

تیم قرقیزستان به سبک سایر رقبای ایران در این تورنمنت با بازی بسته و دفاعی و چشم داشتن به ضدحملات از دروازه خود محافظت کرد و حملات مکرر ایران در دقایق ابتدایی به گل تبدیل نشد.

بهروز عظیمی جوانترین بازیکن تیم ملی که دقایقی قبل تیر دروازه حریف را لزانده بود، در دقیقه ۸ قفل دروازه قرقیزستان را با یک شوت سنگین پای چپ شکست تا ایران به گل اول برسد.

اما هنوز یک دقیقه از خوشحالی بازیکنان ایران نگذشته بود که امانبایوف با یک شوت زمینی دروازه ایران را باز کرد تا بازی به تساوی کشیده شود.

این گل بازی را زیباتر کرد و یک دقیقه بعد سالار آقاپور بازیکن شماره 10 ایران از روی یک ضربه کاشته به زیبایی سقف دروازه حریف را فرو ریخت.

نیمه اول با بازی فیزیکی و درگیرانه قرقیزستان و حملات ایران 2-1 به پایان رسید اما با آغاز نیمه دوم و توصیه‌های تاکتیکی وحید شمسایی ورق کاملاً به سود ایران برگشت.

ابتدا سعید احمدعباسی با ضربه‌ای هنرمندانه گل سوم را زد و چند ثانیه بعد باز هم اصغر حسن‌زاده با یک پاس دقیق توپ را به مهدی کریمی رساند تا  او گل چهارم ایران را برساند. این بازیکن روی حرکت دیدنی سالار آقاپور و پاس او با یک چرخش و ضربه با پای چپ گل دوم خودم و پنجم ایران را به ثمر رساند. 

در حالیکه سه دقیقه از پایان بازی باقی مانده ایران روی یک حرکت ترکیبی به پنالتی دست یافت که کاپیتان حسن‌زاده آن را به زیبایی به گل تبدیل کرد تا ایران با نتیجه 6-1 قرقیزستان را مغلوب کند.

ایران با این پیروزی به جمع چهار تیم نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کرد و روز جمعه هفتم اردیبهشت ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران برای حضور در فینال به مصاف برنده دیدار ازبکستان و ویتنام می‌رود.

1999