پرسپولیس و مهاجم سازی برای دیگران!

پرسپولیس و مهاجم سازی برای دیگران!

پایگاه خبری فوتبالی- یکی از اساسی‌ترین مشکلات پرسپولیس در فصل پیشرو، نبود مهاجم تمام کننده تا قبل از بازگشت عیسی آل‌کثیر بود. کسی که با توجه به بازیکنان گلساز پرسپولیس، در نوک پیکان خط حمله وجود ندارد تا خیال هواداران این تیم بابت بردها با تفاضل گل بالاتر، راحت شود. 

به گزارش فوتبالی، پرسپولیس در پنج فصل گذشته تنها یک بار برترین خط حمله لیگ برتر را در اختیار داشت آن هم دو فصل پیش که در نهایت استقلال عنوان قهرمانی را کسب کرد. پرسپولیس در دهه گذشته هرگز نتوانسته همزمان با قهرمانی، عنوان برترین خط حمله لیگ را نیز داشته باشد. 

با توجه به هافبک‌ها و مهاجمین کناری که در چند سال گذشته در پرسپولیس توپ زده‌اند می‌توان این نظریه را مطرح کرد که قرمزها تقریبا همیشه از نبود یک مهاجم نوک طراز اول محروم بوده و این قضیه زمانی جالب تر می‌شود که مهاجمان پیشین پرسپولیس در تیم جدیدشان، عملکردی به مراتب بهتر نسبت به زمان حضورشان در پرسپولیس داشته‌اند. آمار سه مهاجم شاخص که در این سال ها از جمع شرخ پوشان جدا شده‌اند، این موضوع را به خوبی نشان می‌دهد.

شهریار مغانلو 

شهریار پس از یک نیم فصل درخشان در پرسپولیس، با توافق دو باشگاه سپاهان و سانتاکلارای پرتغال، مسافر اصفهان شد. او پس از جدایی از پرسپولیس در 77 بازی، 35گل به ثمر رسانده تا میانگین 0.45 گل در هر بازی را ثبت کرده و به دنبال دفاع از عنوان آقای گلی اش باشد.

رضا اسدی 

اسدی فصل ناموفقی را در  پرسپولیس تجربه کرد و بعد از اینکه به تراکتور پیوست و با نظر پاکو خمز تغییر پست داد، تازه مشخص شد که او به عنوان یک مهاجم، چه بازیکن باکیفیتی می‌تواند باشد. اسدی طی 28 بازی، 11 گل به ثمر رساند و در پایان فصل به سپاهان پیوست و روند خوب خود را تا امروز ادامه داده است.

او تا اینجای فصل و در 21 بازی 10 گل به ثمر رسانده و پس از مغانلو در رتبه دوم برترین گلزنان این فصل قرار دارد. اسدی بعد از جدایی از پرسپولیس، 49 بازی انجام داده که در آن ها 21 گل زده. گل هایی که آمار متوسط 0.42 گل در هر بازی را برای او ثبت کرده است.

شهاب زاهدی

آخرین مهاجم جداشده از پرسپولیس، زاهدی است. کسی که زیر تیغ انتقاد طرفداران تیمش قرار داشت. او که در طول یک نیم فصل  6 گل برای پرسپولیس زده بود، حالا و در 6 بازی  در جی لیگ، 5 گل زده و میانگین 0.83 گل در هر بازی را داشته است.

 4326