نزاع ۴ ساله و ناتمام دو باشگاه کاردیف و نانت بر سر بازیکن فقید آرژانتینی!

نزاع ۴ ساله و ناتمام دو باشگاه کاردیف و نانت بر سر بازیکن فقید آرژانتینی!

  1. پایگاه خبری فوتبالی- علی رغم گذشت زمان زیاد از مرگ تلخ مهاجم آرژانتینی کاردیف سیتی نزاع بین این باشگاه و تیم نانت فرانسه کماکان ادامه دارد.

    به‌ گزارش فوتبالی،  با وجود گذشت سالها از مرگ عجیب امیلیانو سالا بازیکن آرژانتینی دو باشگاه نانت و کاردیف همچنان درگیر شکایت از هم هستند! ماجرا از این قرار است که باشگاه کاردیف از نانت به دلیل مرگ امیلیانو سالا خواستار غرامتی ۱۲۰ میلیونی شده بود و این باشگاه تخمین زده که اگر سالا در سانحه سقوط فوت نکرده بود شانس بقای آنها در لیگ برتر انگلیس بیش از ۵۴٪ بود ، بنابراین این تیم در دادگاه خواستار غرامت ۱۲۰ میلیون یورویی شده است!

    هواپیما حامل این بازیکن در هنگام کاهش ارتفاع و برای جلوگیری از برخورد با ابر به دلیل ناشی بودن خلبان کنترل را از دست داده و در همین هنگام اجزای هواپیما در آسمان متلاشی شده، ابتدا دم و سپس بخش بیرونی بال های هواپیما از آن جدا شده و در نهایت، این هواپیما با سرعت ۴۳۴ کیلومتر بر ساعت در دریایی نزدیک گوئنرسی سقوط کرد و این بازیکن آرژانتینی دار فانی را وداع گفت.

    این بازیکن آرژانتینی در تیم نانت مهره تاثیرگذاری بود و در حضور خود در کاردیف سیتی هم بازیکن مهمی نشان داد اما مرگ وی باعث شد تا تیم کاردیف به این نتیجه برسد که عدم حضور سالا در سقوط چند فصل قبل تیم ولزی لیگ برتر انگلیس تاثیر داشته است!

    ۱۰۰۹