ارزیابی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد از کسب دو سهمیه و یک احتمال دیگر

ارزیابی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد از کسب دو سهمیه و یک احتمال دیگر

پایگاه خبری فوتبالی - سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران ابراز امیدواری کرد تنها سهمیه باقی مانده این تیم برای حضور در المپیک پاریس هم کسب شود.

به گزارش فوتبالی، تیم ملی کشتی آزاد ایران تاکنون توانسته است ۵ سهمیه برای حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس کسب کند و در حالی که امیدوار بود در مسابقات گزینشی قرقیزستان ۶ سهمیه خود را کامل کند، احمد محمدنژاد جوان در وزن ۵۷ کیلوگرم موفق به این مهم نشد تا در مسابقات استانبول احتمال کسب این سهمیه باقی بماند.

محسن کاوه سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران در مورد کسب دو سهمیه المپیک گفت: به مردم تبریک می گویم به خاطر کسب دو سهمیه در کشتی آزاد. امیدواریم فرنگی هم دو سهمیه را بگیرد تا کادر فنی بتواند برای حضور در المپیک برنامه ریزی کند.

وی در مورد ۵۷ کیلوگرم و احتمال کسب سهمیه گفت: ما پیش بینی لازم برای این وزن را کرده بودیم و احتمال دادیم اگر در قرقیزستان سهمیه کسب نشد کدام کشتی گیر به ترکیه برود. براساس مسابقات قهرمانی کشور علیرضا سرلک را برای ترکیه نگه داشته ایم. ما در این وزن چند جوان داریم که به سطح بالا نرسیده اند. فکر می کنم برای آینده باید برنامه خاصی برای اوزان پایین داشته باشیم. باید تعداد کشتی گیر را بررسی کنیم و برای آینده کارهای خوب بکنیم.

وی در مورد عملکرد احمد محمدنژاد جوان گفت: اختلاف او با حریفش ۱۰ امتیاز نبود اما وقتی چهار امتیاز اول را داد دیگر نتوانست برگردد و کشتی از دست او در رفت و یکطرفه بازنده شد. جوان باید به فکر رفتن به وزن بالاتر باشد.

محسن کاوه در مورد اعزام نفرات به المپیک گفت: یونس امامی حقش بود که به المپیک برود. آذرپیراه هم استرس انتخاب شدن داشت وگرنه از این بهتر خواهد بود. ما باید خوب کار کنیم و مسوولان هم باید حمایت کنند.

9989