واکنش سرمربی تیم ملی فوتسال ژاپن به احتمال تقابل با ایران

واکنش سرمربی تیم ملی فوتسال ژاپن به احتمال تقابل با ایران

پایگاه خبری فوتبالی - سرمربی قهرمان دوره گذشته جام ملت‌های فوتسال آسیا به احتمال رویارویی زودهنگام با تیم ملی کشورمان واکنش نشان داد.

به گزارش فوتبالی، نخستین شگفتی جام ملت‌های فوتسال آسیا 2024 در همان دور اول از مرحله گروهی رقم خورد؛ جایی که قهرمان دوره گذشته جام یعنی ژاپن مقابل تیم چهل‌وهفتم رده‌بندی جهانی یعنی قرقیزستان با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد.

با توجه به اینکه سامورایی آبی در گروه C قرار گرفته است و ایران در گروه D جای دارد، دومی ژاپن در گروه C و صدرنشینی ایران در گروه D به منزله تقابل دو تیم در مرحله یک چهارم نهایی خواهد بود. ایران و ژاپن که تنها قهرمانان ادوار جام ملت‌های آسیا هستند، در فینال دوره گذشته به مصاف هم رفتند که ژاپن با پیروزی 3 بر 2 قهرمان شد.

کنیچیرو کوگوره سرمربی تیم ملی ژاپن در گفت‌وگو با سایت فوتسال ژاپن، در مورد شکست شاگردانش در اولین بازی جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: دوباره اتفاق شوکه‌کننده‌ای برای ما رخ داد، اما هنوز هیچ چیز تمام نشده است و اگر صعود کنیم، همه چیز جبران می‌شود. باید از قدرت‌مان استفاده کنیم تا شرایط را برگردانیم. تنها کاری که می‌توانیم انجام بدهیم، این است که از مرحله گروهی عبور کنیم و به جمع هشت تیم پایانی برسیم.

وی با اشاره به تقابل احتمالی با تیم ملی ایران در یک چهارم نهایی خاطرنشان کرد: به بازیکنانم گفته بودم حتی اگر در رتبه دوم قرار بگیریم و در یک چهارم نهایی به مصاف ایران برویم، کسی نمی‌داند در این مسابقه پیروز می‌شویم یا شکست می‌خوریم. ما باید به جمع هشت تیم پایانی صعود کنیم و در این مرحله به برتری برسیم. حتی اگر شرایط برای ما به خوبی جلو نرود، مرحله پلی‌آف را پیش رو خواهیم داشت که این مسئله به نتایج ازبکستان بستگی دارد.

چهار تیم راه‌یافته به مرحله نیمه نهایی، جواز صعود به جام جهانی 2024 ازبکستان را کسب خواهند کرد. البته در صورتی که تیم ملی ازبکستان به‌عنوان میزبان جام جهانی در نیمه‌نهایی باشد، یک مرحله پلی‌آف میان چهار تیم شکست‌خورده در یک چهارم نهایی برگزار می‌شود تا تیم برتر پلی‌آف، سهمیه آخر قاره آسیا را به دست بیاورد.

9989