طاهری: چند فرصت گلزنی به افغانستان دادیم؛ این خوب نیست

طاهری: چند فرصت گلزنی به افغانستان دادیم؛ این خوب نیست

پایگاه خبری فوتبالی - پیشکسوت فوتسال کشورمان معتقد است موقعیت دادن به رقبا همانند دیدار با افغانستان، ممکن است در ادامه جام ملت‌های آسیا برای ایران چالش‌برانگیز باشد.

به گزارش فوتبالی، محمد طاهری درباره برتری 3 بر یک تیم ملی فوتسال ایران مقابل افغانستان در روز دوم مسابقات جام ملت‌های آسیا 2024 اظهار داشت: بازی اول در هر تورنمنتی ویژه است و تا بازیکنان به شرایط رقابت‌ها و سالن بازی‌ها عادت کنند، کمی زمان می‌برد. نیمه اول چندان خوب نبود و بازیکنان در حال محک زدن خودشان بودند.

وی با تمجید از عملکرد ملی‌پوشان کشورمان در 20 دقیقه دوم خاطرنشان کرد: شروع بسیار خوبی در نیمه دوم داشتیم و در این نیمه خیلی خوب بازی کردیم. افغانستان هم تیم باکیفیتی بود و با جنگندگی بازی می‌کرد. بازیکنان افغانستان همانند بازیکنان ایرانی شگفتی‌ساز هستند. ما آغاز بسیار خوبی داشتیم و شمسایی از همه بازیکنان استفاده کرد. به نظرم در ادامه بازی‌ها عملکرد بهتری خواهیم داشت.

آقای گل جام ملت‌های فوتسال آسیا در سال 2010 درباره نقاط ضعف تیم ملی کشورمان بیان کرد: باقر محمدی (دروازه‌بان ایران) در هر دو نیمه عملکرد خوبی داشت. ما چند فرصت گلزنی به افغانستان دادیم که اتفاق خوبی نیست. تیم‌های مدعی مانند ژاپن، تایلند و ازبکستان از این موقعیت‌ها استفاده می‌کنند. یکی دو بار هم در دفاع مرتکب اشتباه شدیم و باید تمرکز خوبی داشته باشیم.

طاهری در مورد احتمال رویارویی با ژاپن در مرحله یک چهارم نهایی، با توجه به شکست سامورایی آبی در گام اول عنوان کرد: اگر در مرحله بعد مقابل ژاپن بازی کنیم، کارمان دشوارتر است. با این حال وقتی دنبال قهرمانی هستیم، فرقی نمی‌کند در یک چهارم نهایی با ژاپن بازی کنیم یا فینال. در هر مرحله‌ای مقابل ژاپن قرار بگیریم، باید این تیم را شکست بدهیم. هر بازی برای مدعی قهرمانی مانند فینال است و بازیکنان ایران با تمام وجود در هر مسابقه وارد زمین می‌شوند.

وی درباره اینکه شکست مقابل ژاپن در یک چهارم نهایی ممکن است برای ایران به قیمت از دست رفتن جام جهانی 2024 تمام شود، تصریح کرد: مطمئن باشید بچه‌ها از اتفاقات دوره گذشته درس گرفته‌اند. در فینال دوره گذشته مقابل ژاپن، از اشتباهات خودمان ضربه خوردیم و پس از اینکه خیلی راحت به گل رسیدیم، دو گل روی اشتباهات فردی دریافت کردیم. لیاقت ایران خیلی از ژاپن و سایر تیم‌های آسیایی بیشتر است و ان‌شاءالله با تمرکز و تلاش بازیکنان قهرمان می‌شویم.

۹۹۸۹