تعویق احتمالی اردوی بعدی تیم ملی کشتی آزاد

تعویق احتمالی اردوی بعدی تیم ملی کشتی آزاد

پایگاه خبری فوتبالی- در صورتی که سه نماینده دیگر تیم ملی کشتی آزاد در بیشکک به سهمیه المپیک دست پیدا کنند، اردوی بعدی آزادکاران تعویقی چند روز خواهد داشت.

به گزارش فوتبالی، احمد جوان در 57 کیلوگرم، یونس امامی در 74 کیلوگرم و امیرعلی آذرپیرا در 97 کیلوگرم سه نماینده کشتی آزاد کشورمان در مسابقات کسب سهمیه المپیک هستند که روز گذشته (27 فروردین) راهی بیشکک شدند تا روز 31 فروردین‌ماه رودرروی حریفان قرار بگیرند.

پیش از این آزادکاران ایران با رحمان عموزاد در 65 کیلو، حسن یزدانی در 86 کیلو و امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم سهمیه حضور در بازی‌های المپیک را در مسابقات جهانی 2023 بلگراد به دست آورده بودند.

اگر سهمیه‌های کشتی آزاد در همین مسابقات گزینشی آسیایی کامل شود، کادرفنی تیم ملی احتمالا زمان بیشتری به اردونشینان استراحت خواهد داد و اردوی بعدی این تیم با چند روز تعویق استارت می‌خورد اما اگر ترکیب تیم در بیشکک تکمیل نشود و کار کسب سهمیه به مسابقات گزینشی جهانی کشیده شود، بالاجبار اردوی تیم ملی زودتر آغاز می‌شود.

مسابقان گزینشی جهانی دهه سوم اردیبهشت ماه در استانبول ترکیه برگزار خواهد شد و علاوه بر فینالیست‌ها، نفر سوم حقیقی هم به سهمیه المپیک خواهد رسید.

تیم ملی کشتی آزاد دوره قبلی با سهمیه کامل و 6 کشتی‌گیر راهی بازی‌های المپیک توکیو شد.

1999