طلای کیانی و برنز نصیری در تورنمنت تکواندوی صربستان

طلای کیانی و برنز نصیری در تورنمنت تکواندوی صربستان

پایگاه خبری فوتبالی - تورنمنت بین‌المللی تکواندو صربستان(G2)، امروز(یکشنبه - 26 فروردین ماه) در شهر بلگراد به پایان رسید و ملی‌پوشان بانوان تکواندوی ایران که با شش تکواندوکار در این مسابقات حاضر شده بودند، با کسب مدال طلای ناهید کیانی و مدال برنز سعیده نصیری به کار خود پایان دادند.

به گزارش فوتبالی ، در رقابت‌های وزن 53- کیلوگرم، ناهید کیانی پس از استراحت در دور نخست، با نتیجه 2 بر یک از سد نماینده تایلند گذشت و در ادامه سارا الهوانی از ایتالیا را 2 بر صفر شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی رسید. او در این مرحله نیز با نتیجه 2 بر یک مقابل آوداگیچ از بوسنی و هرزگویین پیروز شد و به دیدار نهایی راه یافت. کیانی در دیدار فینال نیز با نتیجه 2 بر صفر مقابل هروه نووا از جمهوری چک به برتری دست یافت و به مدال طلا و 20 امتیاز در رنکینگ المپیک رسید.

سعیده نصیری در وزن 49- کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست،  ابتدا سوفرادا کیسکالت از آلمان را 2 بر یک شکست داد و  ادامه با نتیجه 2 بر یک مقابل النا استاکوویچ  از کرواسی به برتری دست یافت. نصیری در مرحله نیمه‌نهایی با شکست 2 بر یک مقابل آدریانا سروزو ایگلسیاس نایب قهرمان المپیک توکیو  و دارنده مدال برنز 2023 جهان از اسپانیا شکست خورد و به مدال برنز رسید. 

در رقابت‌های وزن  46- کیلوگرم، معصومه رنجبر ابتدا نماینده آذربایجان را شکست داد، اما با شکست مقابل نماینده تایلند از دور مسابقات کنار رفت. 

همچنین در وزن 62- کیلوگرم، الهام حقیقی ابتدا کریستینا گاسپا از ایتالیا را برد و در ادامه از سد نماینده بلغارستان گذشت، اما با شکست مقابل نماینده مقدونیه از دور مسابقات کنار رفت. در همین وزن ساغر مرادی دیگر نماینده کشورمان با شکست مقابل نماینده کرواسی از دور مسابقات حذف شد.

یلدا ولی‌نژاد نیز در وزن 67- کیلوگرم، در دور نخست نماینده کرواسی را برد، اما در ادامه مقابل نماینده صربستان شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

بیست و یکمین دوره  تورنمنت آزاد صربستان از روز جمعه 24 فروردین آغاز شد و امروز با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

1470