شوک به ۱۴ فوتبالیست در سال گذشته/ اتفاق تلخی که فصل را به باد داد

شوک به ۱۴ فوتبالیست در سال گذشته/ اتفاق تلخی که فصل را به باد داد

پایگاه خبری فوتبالی- مصدومیت برای ورزشکاران اتفاق تلخ و آزاردهنده‌ای است که البته گریزی از آن نیست و جزئی از ورزش قهرمانی است اما اگر مصدومیت پارگی رباط باشد جزو اتفاقات تلخ دوران حرفه‌ای یک ورزشکار است.

به گزارش فوتبالی و به نقل از مهر، سال ۱۴۰۲ به پایان رسید و در این بین برخی از بازیکنان در لیگ برتر فوتبال با اتفاقات تلخی از جمله مصدومیت‌های طولانی مدت مواجه شدند تا فصل بیست و سوم را نتوانند به پایان برسانند. ۱۴ بازیکن و ۷ باشگاه لیگ برتری با مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی مواجه شدند و در این بین دو باشگاه ذوب آهن و پرسپولیس هر کدام با ۴ بازیکن رکورد دار هستند.

در ادامه به بررسی تیم‌ها و بازیکنانی که از ناحیه رباط صلیبی آسیب دیده‌اند پرداخته‌ایم.

آلومینیوم اراک

آلومینیوم اراک فصل را با هدایت سید مجتبی حسینی آغاز کرد و این تیم توانست نتایج بسیار خوبی را در رقابت‌های لیگ برتر کسب کند. آلومینیوم در کنار شمس آذر قزوین دو تیمی بودند که عملکرد بسیار خوبی در نیم فصل اول از خود به نمایش گذاشتند اما با گذشت مسابقات، مرتضی تبریزی و اسماعیل شریفات از ناحیه رباط صلیبی دچار مصدومیت شدند و نتوانستند تیم خود را در ادامه دیدارها همراهی کنند. با اتمام نیم فصل و در حالی که تیم‌ها به تقویت خود پرداختند، ۴ بازیکن (محمد خردمند، سجاد آقایی، محمد مسلمی پور و میلاد فخرالدینی) از جمع شاگردان حسینی جدا شدند و با توجه به بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی این تیم، آلومینیوم بازیکنی را به خدمت نگرفت تا تنها تیمی باشد که بازیکنی را به ترکیب خود اضافه نمی‌کند و با توجه به نبود تبریزی و شریفات، دست حسینی بیش از پیش برای چینش ترکیب تیمش خالی شد.

ذوب آهن

تیم ذوب آهن یکی از باشگاه‌هایی است که از مصدومیت بازیکنان خود از ناحیه رباط صلیبی بیشترین ضربه را متحمل شده است. ذوبی‌ها کار خود را با محمد ربیعی در لیگ برتر آغاز کردند و در نیم فصل اول هم جز تیم‌های بالانشین بودند اما با گذشت زمان نتایج این تیم رو به افول رفت و در پایان سال ۱۴۰۲ با کسب ۲۷ امتیاز در رده هشتم جدول قرار گرفت. یکی از دلایل ضعف ذوب آهن در مسابقات لیگ برتر را می‌توان به نبود ۴ بازیکن این تیم نسبت داد. سبحان خاقانی، آرش قادری، نادر محمدی و پوریا آریاکیا بازیکنان ذوب آهن تا هفته بیست و یکم لیگ برتر هستند که به دلیل مصدومیت قادر به همراهی تیم خود تا پایان فصل نیستند و اعضای کادر فنی ذوب آهن در نبود این نفرات با چالش جدیدی مواجه هستند.

هوادار

ایوب کلانتری که در ابتدای فصل از نساجی مازندران جدا شد و به هوادار پیوست اما در این تیم خیلی زود با بدشانسی مواجه و از ناحیه رباط صلیبی دچار مصدومیت شد تا فصل برای این بازیکن خیلی زود به اتمام برسد و نتواند در تیم جدید خود به میدان برود.

پرسپولیس

تیم پرسپولیس هم مانند ذوب آهن در این فصل با مصدومیت ۴ بازیکن خود از ناحیه رباط صلیبی مواجه شد اما با این تفاوت که تنها دو بازیکن در ترکیب ثابت سرخ‌ها قرار داشتند و دو بازیکن دیگر را بازیکنان جوان این تیم که غالباً نیمکت نشین بودند، تشکیل می‌دادند. مرتضی پورعلی گنجی، یاسین سلمانی دو بازیکن ثابت و ملی پوش پرسپولیس بودند که پورعلی گنجی در دیدار تیم ملی برابر قطر در تورنمنت اردن و سلمانی در بازی با گل گهر از ناحیه رباط صلیبی با مصدومیت رو به رو شدند تا دیدارهای باقی مانده تیم خود را از دست دهند. علیرضا خدادادی و علیرضا عنایت زاده دو بازیکن جوان دیگر پرسپولیس در این فصل بودند که در تمرینات سرخ‌ها با این مصدومیت مواجه شدند. پرسپولیس در پایان نیم فصل و با جذب بازیکنان جدید خلأ نبود پورعلی گنجی و سلمانی را جبران کرد.

شمس آذر

تیم شمس آذر که اولین سال حضور خود در لیگ برتر را تجربه می‌کند با مصدومیت بازیکن جدید خود از ناحیه رباط صلیبی مواجه شد. سجاد بازگیر که در ابتدای فصل از ملوان راهی شمس آذر شد خیلی زود با مصدومیت طولانی مدت مواجه شد و حضور در دیدارهای مهم و حساس تیم جدید خود را از دست داد.

نساجی

سال ۱۴۰۲ به هیچ وجه برای تیم نساجی خوب پیش نرفت. هواداران این تیم که امید زیادی به موفقیت تیم خود در ۳ جام لیگ برتر، لیگ قهرمانان آسیا و جام حذفی داشتند خیلی زود رویاهای خود را یکی پس از دیگری برباد رفته دیدند. نساجی سال ۱۴۰۲ را با قرارگیری در رده پانزدهم جدول به پایان رساند. این تیم در دو جام لیگ قهرمانان آسیا و حذفی هم خیلی زود از دور مسابقات کنار رفت و در پس از دیدار برگشت با صنعت نفت آبادان که دومین حضور ساکت الهامی روی نیمکت این تیم محسوب می‌شد، با مصدومیت سنگین آریا برزگر مواجه شد. برزگر که در ابتدای فصل با استقلال تهران به توافق رسیده بود نتوانست برای این تیم به میدان برود و راهی نساجی شد اما در این تیم هم زیاد فرصت بازی کردن به دست نیاورد و در ماه‌های پایانی سال هم با مصدومیت رباط صلیبی مواجه شد تا فصل کابوس بار خود را تمام شده ببیند.

فولاد

علیرضا باویه بازیکن تیم فولاد هم یکی دیگر از بازیکنان حاضر در لیگ برتر بود که به دلیل مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی نتوانست فصل را به پایان برساند این بازیکن در پست هافبک برای فولاد بازی می‌کرد و حتی سابقه حضور در اردوی تیم ملی فوتبال در زمان کارلوس کی روش را در کارنامه خود داشت.

1999