احتمال کم حضور لژیونرهای ایران در جام ملت‌های فوتسال آسیا

احتمال کم حضور لژیونرهای ایران در جام ملت‌های فوتسال آسیا

پایگاه خبری فوتبالی- باتوجه به اینکه رقابت تیم‌های ملی آسیا در فیفادی برگزار نمی‌شود و لیگ‌های اروپایی در آن برهه زمانی همچنان در جریان خواهند بود چهار بازیکن تیم ملی ایران در اسپانیا نیاز به دریافت مجوز از باشگاه‌های خود دارند.

به گزارش فوتبالی، حضور لژیونرهای فوتسال کشورمان در مسابقات جام ملت‌های آسیا 2024 همچنان مسئله‌ای حل نشده در فوتسال ایران باقی مانده و ممکن است تیم ملی ایران نتواند از تمام قدرت خود در مهمترین رقابت ملی فوتسال قاره کهن بهره ببرد.

جام ملت‌های فوتسال آسیا قرار بود اوایل سال 2024 یعنی در دی ماه 1402 برگزار شود. انصراف چین از میزبانی جام ملت‌های فوتبال آسیا 2023 اما همه چیز را خراب کرد و این تورنمنت به دی ماه 1402 در قطر منتقل شد تا فروردین 1403 به‌عنوان زمان جام ملت‌های فوتسال آسیا 2024 برگزیده شود.

با توجه به اینکه رقابت تیم‌های ملی آسیا در فیفادی برگزار نمی‌شود و لیگ‌های اروپایی در آن برهه زمانی همچنان در جریان خواهند بود، چهار بازیکن تیم ملی ایران در اسپانیا نیاز به دریافت مجوز از باشگاه‌های خود دارند. سعید احمد عباسی در تیم وینیا آلبالی والدپنیاس عضویت دارد و حسین طیبی، مسلم اولادقباد و سالار آقاپور در قهرمان فصل 23-2022 اروپا یعنی تیم مایورکا پالما بازی می‌کنند که در طول رقابت‌های آسیایی باید در لیگ برتر اسپانیا یا لیگ قهرمانان اروپا شرکت کنند.

اخیراً سرمربی تیم وینیا آلبالی در گفت‌وگویی تلویزیونی از موافقت این باشگاه با حضور احمد عباسی در جام ملت‌های آسیا خبر داد. شرایط اما برای ایرانیان پالما متفاوت است. شنیده می‌شود مدیران این باشگاه اعلام کرده‌اند موافق حضور مثلث ایرانی خود در جام ملت‌های آسیا نیستند و اگر طیبی، اولادقباد و آقاپور در اردوی پالما حاضر نشوند، این بازیکنان باید جریمه‌ای به باشگاه پرداخت کنند.

مایورکا پالما روزهای اول و هشتم اردیبهشت به مصاف ال‌پوسو مورسیا و خائن می‌رود و روز 14 اردیبهشت در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بازی می‌کند. این در حالی است که ایران از 30 فروردین تا 9 اردیبهشت درگیر جام ملت‌های آسیا خواهد بود و اگر شاگردان وحید شمسایی به فینال رقابت‌ها برسند، سه لژیونر ایرانی مایورکا پالما پنج روز بعد باید در لیگ قهرمانان اروپا به میدان بروند.

تیم سعید احمد عباسی یعنی وینیا آلبالی هم در سه هفته پایانی لیگ اسپانیا مقابل مانسانارس، رئال بتیس و اینتر موویستار صف‌آرایی می‌کند. با توجه به صعود هشت تیم نخست جدول لیگ برتر اسپانیا به مرحله پلی‌آف مسابقات، وینیا آلبالی کار سخت‌تری برای راهیابی به پلی‌آف پیش رو دارد.

چهار تیم پایانی مسابقات جام ملت‌های آسیا 2024، مجوز حضور در مرحله انتخابی جام جهانی 2024 ازبکستان را به دست می‌آورند که این موضوع، اهمیت جام ملت‌های آسیا را برای فوتسال ایران دوچندان کرده است.

1999