هاکان دمیر: پیروزی مهمی در مقابل تماشاگران به دست آوردیم

هاکان دمیر: پیروزی مهمی در مقابل تماشاگران به دست آوردیم

پایگاه خبری فوتبالی- سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران از تعداد زیاد بازیکنان خارجی تیم ملی قطر به عنوان یک تیم آسیایی انتقاد کرد.

به گزارش فوتبالی، هاکان دمیر، سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران در مورد پیروزی 76 بر 74 تیم ملی ایران مقابل قطر در نخستین بازی از مسابقات انتخابی کاپ آسیا 2025 اظهار داشت: بازی سختی بود و تیم ملی قطر خیلی سرسختانه بازی کرد. آنها تغییراتی در ترکیب خود نسبت به مسابقات گذشته داشتند.

سرمربی تیم ملی ایران ادامه داد: ما چند ترن اوور دادیم که برتری را حریف تقدیم کرد. به بازیکنانم تبریک می‌کویم که مسابقه سختی را بردند و آنها به هم اعتماد کردند و ناامید نشدند. پیروزی مهمی در مقابل تماشاگران به دست آوردیم.

هاکان دمیر ادامه داد: هر تیم ملی به نظر من می‌تواند یک بازیکن تابعیت گرفته در ترکیب خود داشته باشد ولی من نمی‌دانم قطری‌های چطور به عنوان یک تیم آسیایی از تعداد زیادی بازیکن غیرقطری استفاده می‌کنند؟! این منصفانه نیست.

وی تصریح کرد: بازی با قطر طوری بود که اگر ناامید می‌شدیم با اختلاف زیادی شکست می‌خوردیم. ما در جریان بازی ماندیم و برنده شدیم. ایران می‌تواند خیلی بهتر بازی کند ولی دوران آماده سازی ما چندان زیاد نبود و برخی بازیکنان دیر و خسته به اردوی تیم ملی ملحق شدند. با این حال، همه آنها تلاش خود را کردند.

ارسلان کاظمی نیز در این نشست خبری اظهار داشت: قبل از هر چیز از تماشاگران ممنونم که برای حمایت از ما به سالن آزادی آمدند. همچنین از هم‌تیمی‌های تشکر می‌کنم که ناامید نشدند و در نهایت به یک پیروزی مقابل تماشاگران ایرانی دست پیدا کردیم.

کاظمی ادامه داد: قطر، میزبان جام جهانی 2027 است و قطعا برای میزبانی و حضور قدرتمند در این مسابقات در حال آماده‌سازی است.

کاپیتان تیم ملی ایران در مورد مصدومیت خود گفت: برای من خیلی طبیعی و عادی است. بازی با قطر خیلی فیزیکی بود در حالی که در ایران، چنین شرایطی نداریم و بازی‌ها اصلا فیزیکی نیست. بسکتبال عوض شده و بیشتر به سمت فیزیکی شدن پیش می‌رود.

2636