هاشمی: باید با صبوری و تلاش زیاد از مرحله تغییر نسل بسکتبال عبور کنیم

هاشمی: باید با صبوری و تلاش زیاد از مرحله تغییر نسل بسکتبال عبور کنیم

پایگاه خبری فوتبالی- وزیر ورزش و جوانان ایران گفت: تیم ملی بسکتبال ایران در حال پوست اندازی است و باید به این رشته توجه زیادی کرد.

به گزارش فوتبالی، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان ایران، پس از پیروزی تیم ملی بسکتبال مقابل قطر گفت: بازی خیلی خوبی بود و شرایط میزبانی هم به واسطه تشویق پر شور هواداران به تیم کمک کرد تا برنده بازی شویم، اما خیلی به ما فشار آمد چون بازی خیلی نزدیک بود.

او درباره حمایت از فدراسیون بسکتبال نیز گفت: ما از همه فدراسیون‌ها حمایت می‌کنیم چون رسالت وزارت همین است. بسکتبال هم یکی از رشته‌هایی است که مورد توجه است. حضور ما در این سالن نشان دهنده این است که علاقمند به بسکتبال هستیم و مورد حمایت ما است. امیدواریم با تلاش و نتیجه گیری باعث شوند که حمایت‌ها از بسکتبال نیز زیاد شود.

وزیر ورزش ادامه داد: این تیم در حال پوست اندازی است، تیم قبلی ما میانگین سنی ۳۱ سال را داشت اما الان میانگین سنی تیم ۲۶ سال است و نیاز به توجه زیادی دارد تا رشد کنیم. امیدوارم با حمایت‌های وزارت و کمیته نیز بسکتبال ایران بار دیگر در آسیا به موفقیت برسد.

او در رختکن تیم ملی و در جمع بازیکنان نیز اظهار کرد: شما جوانان باید با توان زیاد تلاش کنید و وزارت ورزش، کمیته المپیک و فدراسیون بسکتبال هم مثل همیشه حامی شما هستند. تیم جوانی داریم و باید با صبوری و تلاش زیاد از این مرحله تغییر نسل عبور کنیم تا به موفقیت برسیم.

2636