هشدار به مسی: باید از میان کوپا آمریکا و المپیک، یکی را انتخاب کند!

هشدار به مسی: باید از میان کوپا آمریکا و المپیک، یکی را انتخاب کند!

پایگاه خبری فوتبالی - لیونل مسی شاید مجبور شود که از میان کوپا آمریکا و المپیک در تابستان فقط یکی را انتخاب کند چرا که جراردو مارتینو سرمربی اینتر میامی در مورد این فصل، هشداری جدی به تیمش داده است. 

به گزارش فوتبالی، کاپیتان تیم ملی آرژانتین خیلی دوست دارد که در مسابقات المپیک شرکت کند و یکی از سه سهمیه بزرگسالان در این تیم زیر نظر خاوی ماسکرانو باشد اما کوپا آمریکا نیز در تابستان در آمریکا برگزار می شود و شاید مسی مجبور شود که یکی از این دو تورنمنت را انتخاب کند. 

تاتا مارتینو سرمربی آرژانتینی اینتر میامی در پاسخ به سوالی در مورد احتمال حضور مسی در این دو تورنمنت صحبت کرد. البته تاتا مارتینو مستقیما در مورد مسی صحبت نکرد اما در مورد هم تیمی پاراگوئه ای او یعنی دیگو گومز صحبت کرد که شرایط مشابهی دارد:" دیگو می تواند در کوپا آمریکا و المپیک شرکت کند. می دانیم که بر اساس قانون باید او را در اختیار تیم ملی کشورش برای کوپا قرار بدهیم اما حضورش در المپیک اجباری نیست. من دوستان زیادی در فدراسیون پاراگوئه دارم و به آنها گفته ام که دیگو را فقط برای یکی از دو تورنمنت انتخاب کنند. طرفدار تیم های ملی هستم اما در این مورد خاص، دو تورنمنت در نزدیکی همدیگر برگزار می شوند و بازیکنی که به این دو تورنمنت برود، دو ماه از تیم ما دور خواهد بود."

در حقیقت مسابقات کوپا آمریکا در تیر ماه و مسابقات المپیک در مردادماه برگزار می شود و اگر مسی به این دو تورنمنت برود، بخش قابل توجهی از بازیهای حساس فصل را در اینتر میامی از دست می دهد.

4125