عکسی که نشان می‌دهد چرا پنالتی لواندوفسکی تکرار شد

عکسی که نشان می‌دهد چرا پنالتی لواندوفسکی تکرار شد

پایگاه خبری فوتبالی - بارسلونا در هفته بیست و پنجم از رقابت های لالیگای اسپانیا موفق شد با نتیجه دو بر یک سلتاویگو را شکست بدهد و به این ترتیب هر سه امتیاز این بازی را به دست بیاورد و در رده سوم جدول رقابت های لالیگا قرار بگیرد.

به گزارش فوتبالی ، در این بازی رابرت لواندوفسکی در دقیقه 96 بازی از روی نقطه پنالتی موفق شد گل دوم بارسا را به ثمر برساند. لواندوفسکی در دقیقه 95 بازی یک بار ضربه پنالتی را زد و دروازه بان سلتاویگو آن را مهار کرد. اما پس از آن داور مسابقه اعلام کرد که ضربه پنالتی باید تکرار شود.

در حقیقت در تصاویری که VAR منتشر کرده است، کاملا مشخص است که ویسنته گوایتا، دروازه سلتاویگو، هنگامی که رابرت لواندوفسکی می خواهد به توپ ضربه بزند، از روی خط دروازه جلو تر آمده است. طبق قوانین تا زمانی که ضربه پنالتی زده نشده، دروازه بان حق ندارد از روی خط دروازه جلو تر بیاید. هنگامی که ضربه پنالتی زده می شود دروازه بان باید روی خط دروازه باشد و در این جا ویسنته گوایتا دروازه بان سلتاویگو جلو آمده است و همین قضیه موجب شد تا ضربه پنالتی برای بارسلونا تکرار شود و در نهایت لواندوفسکی ضربه دوم را به گل تبدیل کرد.

1470