کشتی‌‎گیر روس: باز هم من را دعوت کنند با خوشحالی به ایران می‌آیم

کشتی‌‎گیر روس: باز هم من را دعوت کنند با خوشحالی به ایران می‌آیم

پایگاه خبری فوتبالی- نایب‌قهرمان کشتی جهان با اعلام اینکه برای نهمین بار به ایران آمده گفت که اگر باز هم از او برای حضور در مسابقات دعوت شود قطعاً خواهد آمد.

به گزارش فوتبالی، عباس گادژی ماگمادوف کشتی‎گیر روس تیم بانک شهر در مرحله پایانی لیگ برتر درباره اینکه برای چندمین بار است که به ایران می‌آید؟، گفت: برای مسابقه در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان 6 بار و در رده بزرگسالان 3 بار به ایران آمده‌ام. از مبارزه با کشتی‌گیران ایرانی هم رضا اطری را به یاد می‌آورم که هم دوست و هم رقیب خوبی است ایرانی‌ها افراد بسیار خوبی هستند و کشتی‌گیران ایرانی بسیار بااراده و فیزیک‌شان عالی است. باز هم من را دعوت کنند با خوشحالی به ایران می‌آیم و ایرانی‌ها را هم به داغستان دعوت می‌کنم که حتماً آنجا را ببینید.

این کشتی‌گیر روس که امسال در بلگراد در وزن 61 کیلوگرم نایب‌قهرمان جهان شد، درباره وزن المپیکی‌اش اظهار داشت: می‌خواهم در 65 کیلوگرم شانس خود را امتحان کنم و در انتخابی تیم ملی روسیه هم در همین وزن کشتی خواهم گرفت. حریفان بسیار جدی در روسیه دارم و باید خودم را برای مبارزه‌ای سخت آماده کنم. در 65 کیلوگرم کشتی‌گیران مدعی زیادی هستند و  همه قوی و عنوان‌دارند، برای هر کدام باید برنامه خاص و جداگانه‌ای داشته باشم.

وی در مورد الگوی خود در کشتی روسیه تأکید کرد: در کشتی روسیه من در رابطه با کشتی‌گیران هم بابت شخصیت‌شان و هم بُعد انسانی الگوهای مختلفی دارم ولی از نظر ورزشی بووایسا سایتی‌اف که سه بار قهرمان المپیک شده الگوی من است.

عباس گادژی ماگمادوف درباره تاثیرات محرومیت از شرکت در مسابقات در کشتی روسیه گفت: قطعاً خیلی تأثیر گذاشت، هرچند در روسیه مسابقاتی برگزار شده که کشتی‌گیران دور از فضای رقابت قرار نگیرند اما قابل قیاس با مسابقه رسمی نیست و وقتی در مسابقه شرکت می‌کنی، برای آمادگی و اعتماد به نفس خیلی خوب خواهد بود.

2636