رکورد جالب برای جاستین کلایورت

رکورد جالب برای جاستین کلایورت

پایگاه خبری فوتبالی- جاستین کلایورت پس از گلزنی برای بورنموث در دیدار روز شنبه دومین بازیکن تاریخ شد که در هر یک از پنج لیگ بزرگ اروپایی گلزنی می‌کند.

به گزارش فوتبالی ، پس از پیوستن به بورنموث در تابستان، کلایورت به اولین بازیکن هلندی تبدیل شد که در هر یک از پنج لیگ برتر اروپایی بازی می کند. حالا، این بازیکن ۲۴ ساله، پس از استفان یووتیچ، دومین بازیکنی شد که در قرن بیست و یکم پس از ثبت گل در مقابل شفیلد یونایتد، حداقل یک بار در هر یک از پنج لیگ برتر داخلی اروپا گلزنی کرده است.

درست قبل از سوت پایان نیمه اول، کلایورت پس از کنار زدن وس فودرینگهام در خارج از محوطه جریمه، برتری بورنموث را در دیدار برابر شفیلدیونایتد دو برابر کرد. پس از توپ دزدی از دروازه بان، کلایورت توپ را به درون دروازه خالی شلیک کرد تا تماشاگران میزبان کاملا ساکت شوند. علیرغم اینکه کلایورت فقط ۲۴ سال دارد، یک مارکوپولوی کامل بوده است.

جاستین پس از شروع دوران حرفه ای خود با آژاکس، در سال ۲۰۱۸ در سری آ به آ اس رم رفت. پس از دو فصل حضور در پایتخت ایتالیا، در سه فصل بعدی به صورت قرضی در لایپزیگ، نیس و والنسیا بازی کرد. پس از پیوستن به بورنموث در تابستان، او اولین گل خود را در لیگ برتر به ثمر رساند و دومین گل خود را در تمام رقابت ها ثبت کرد تا او به رکوردی منحصر به فرد در فوتبال اروپا دست یابد. فلورین رادوچییو اولین بازیکن تاریخ بود که در آلمان، انگلیس، اسپانیا، ایتالیا و فرانسه موفق به گلزنی شد اما او این کار را در قرن بیستم انجام داد. در سال ۲۰۲۱، یووتیچ به اولین بازیکنی تبدیل شد که پس از گلزنی برای هرتابرلین مقابل کلن، به این موفقیت دست یافت و اولین بازیکنی بود که این کار را در قرن ۲۱ انجام داد. کلایورت نقش مهمی در پیروزی ۳-۱ بورنموث مقابل شفیلد به همراه مارکوس تاورنیه که دو گل دیگر را به ثمر رساند، ایفا کرد. این سه امتیاز بسیار مورد نیاز شاگردان آندونی ایراولا بود که آنها را به رده شانزدهم جدول لیگ رساند. 

۱۰۰۹