اوزونیدیس: اگر در لیگ ایران VAR بود امروز نتیجه دیگری رقم می‌خورد

اوزونیدیس: اگر در لیگ ایران VAR بود امروز نتیجه دیگری رقم می‌خورد

پایگاه خبری فوتبالی- سرمربی تیم گل‌گهر سیرجان با اشاره به اینکه از نتیجه بازی با شمس‌آذر قزوین، راضی نیست، گفت: اگر امروز تیمی شایسته پیروزی بود، قطعاً آن تیم، گل‌گهر سیرجان بود. 

به گزارش فوتبالی، مارینوس اوزونیدیس در نشست خبری پس از بازی شمس آذر قزوین و گل‌گهر سیرجان  که در ورزشگاه سردار آزادگان قزوین برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از نتیجه بازی راضی نیستم و اگر تیمی شایسته پیروزی بود، قطعاً آن تیم گل گهر سیرجان بود. در مجموع تلاش بازیکنان گل‌گهر سیرجان خوب بود و از تمامی بازیکنانم کمال تشکر و قدردانی را دارم. 

وی بیان کرد: هرچند که نتیجه بازی به نفع گل گهر سیرجان تمام نشد و یک گل بسیار راحت از حریف خوردیم؛ اما بازیکنان تیم ما تمام تلاش خود را کردند که بر بازی سلطه و کنترل داشته باشند و شانس‌های زیادی داشتیم که می‌توانستیم به گل‌ برسیم. 

این مربی فوتبال گفت: برای ما این پرسش مطرح است که چطور در بازی مذکور، تمام تصمیمات سرنوشت‌ساز داوری بر ضد گل‌گهر سیرجان تمام شد. وقتی یک صحنه‌ای هند است، چرا داوری باید در احقاق حق تیم گل‌گهر ممانعت کند؟ 

وی ادامه داد: داور در این صحنه بسیار نزدیک بود و می‌توانست یک پنالتی به نفع گل‌گهر بدهد. متأسفانه در اکثر بازی‌ها داوری بر ضد تیم ما است و پنالتی نگرفتن به نفع تیم ما یک خطای فاحش داوری بود. اگر در این لیگ دوربین‌های VAR وجود داشت، قطعاً نتیجه بازی طور دیگری رقم می‌خورد.

سرمربی تیم گل‌گهر سیرجان تصریح کرد: وقتی یک بازی را بیرون از خانه بازی می‌کنی و شانس بسیار زیادی را می‌سازی، اما در نهایت پیروز میدان نمی‌شوی، می‌تواند حقیقت فوتبال را به تو نشان دهد. 

داور باید کمترین اشتباه را داشته باشد 

وی با بیان اینکه راهشان را ادامه می‌دهند، افزود: داور باید در بازی به نسبت بازیکنان و همچنین سرمربی کمترین خطا و اشتباه را داشته باشد و اگر توصیه به وجود دوربین‌های VAR را در بازی‌ها دارم، برای احقاق حق در خصوص تمام بازی‌ها است. وقتی صحنه‌ای به وضوح هند و پنالتی است و  داور متقاعد به اشتباه خود نمی‌شود، لازم است که بازی توسط دوربین‌ها بازنگری شود. 

اوزونیدیس در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اشتباهات تیم گل‌گهر سیرجان، گفت: در گل اولی که مقابل شمس‌آذر خورده‌ایم قطعاً اشتباه زیادی داشتیم. اختلاف بین یک امتیاز و سه امتیاز در بازی‌های اینچنینی بسیار تعیین کننده است و نباید ناعدالتی در مقابل این تیم صورت می‌گرفت. 

وی در خصوص تعطیلی‌های آتی لیگ خاطرنشان کرد: در روزهای آتی چند هفته تعطیلات داریم و پس از آن بازی‌ها به صورت فشرده برنامه‌ریزی شده است هر چند که به آن اعتراض داریم اما چاره‌ای جز قبول آن نیست و تلاش می‌کنم در ادامه مسیر به رشد و شکوفایی تیم گل‌گهر فکر کنم. 

این سرمربی در پایان اظهار کرد: ما در بازی‌های گذشته نیز در مقابل پرسپولیس و هوادار دچار ناعدالتی در داوری شدیم و امروز هم داور پنالتی ما را نگرفت و متأسفانه می‌توان گفت شرایط در این لیگ تنها برای چند تیم خوب است.

7474